Gündem Pes artık

Pes artık!

Türkiye, eski eşi tarafından hunharca öldürülen Emine Bulut cinayetinin acısını yaşarken kadına yönelik bir vahşet haberi de Gaziantep’ten geldi. Ahmet Y., ayrı yaşadığı eşi Güldane Y.’yi hastanede yeni doğum yaptığı yatakta bıçakladı, 4 dişini kırdı. Talihsiz kadın yoğun bakımda, gözü dönmüş koca ise gözaltında.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Saldırıya uğrayan Güldane Y.
Saldırıya uğrayan Güldane Y.

Türkiye, Emine Bulut'a ağlarken bir vahşet daha Gaziantep'te yaşandı. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önceki gün erkek bebek dünyaya getiren Gülhane Y. (28), kendisini ziyarete gelen, yaklaşık 6 aydır ayrı yaşadığı Ahmet Y. (35) ile tartıştı. Bu sırada Ahmet Y. doğum yapan eşi Güldane Y'yi bıçaklandı. Ağır yaralanan Güldane Y. ise tedavi altına alındı. Olaydan sonra hastane görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edilen koca, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

“SENİN CEZANI KİMSEYE BIRAKMAM” DEDİ

Saldırıya uğrayan Güldane Y'nin ablası Seda Güvercin, kardeşinin eşinden şiddet gördüğünü, 6 ay önce annelerinin evine taşındığını söyledi. Kardeşinin hamilelik sürecini annesinin evinde geçirdiğini ifade eden Güvercin, şunları kaydetti: "3 ay önce de boşanma davası açmıştık. Hamileliği süresince eşiyle çok fazla görüşmüyordu. Kardeşim dün (önceki gün) öğleden sonra doğum yaptı. Doğumdan sonra biz de eşine haber verelim istedik, 'oğlun oldu, babasısınız, görmek isterseniz gelin görün' diye haber verdik. Önce annesiyle birlikte geldi, hiçbir sıkıntı çıkarmadan gittiler. Artık ne niyetle geldi bilmiyoruz, akşam 11.00 sularında tekrar geldi. Biz tamamen gündüz yapılan ziyaret gibi çocuğunu görmeye geldi zannediyorduk. Bir anda kavga çıktı.

Saldırgan Ahmet Y. tutuklandı.

Eniştem bağırıp çağırmaya başladı, 'evine dönmezsen, benden boşanırsan seni ben öldürürüm, senin cezanı kimseye bırakmam' dedi. Biz de sakinleştirmeye çalıştıkça o daha fazla kavga ediyor. Bir anda belinden bıçağı çıkardı. Bıçağı öldürme niyetiyle kardeşimin göğsüne saplayacaktı. Ben araya girerek engellemeye çalıştım. O arada boğuşmalar oldu tabii. Benim kollarım hep bıçak darbeleri aldı. Tutmasaydım, öldürecekti. Buna rağmen kardeşim başından 6-7 yerinden yaralandı, yanağı parçalandı, 4 dişini kaybetti. Kesiklerden dolayı yatak kan içinde kaldı" Yaşananların tek sebebinin, kardeşinin "şiddet gördüğü için boşanmak istemesi" olduğunu belirten Güvercin, kardeşinin hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

REKLAM

Emine Bulut cinayetini kameraya çeken kişi gözaltına alındı
GÜNDEM
Emine Bulut cinayetini kameraya çeken kişi gözaltına alındı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.