Gündem PKK tam isabetle vuruldu

PKK tam isabetle vuruldu

TSK PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki kamplarına yönelik hava operasyonları düzenledi. 2 operasyonda 30 uçak tüm PKK hedeflerini tam isabetle vurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
PKK tam isabetle vuruldu
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesindeki PKK hedeflerine yönelik operasyonları devam ediyor. Önceki gece Kuzey Irak'ın Sinat, Haftanin/Gara bölgelerinde yapılan keşifler neticesinde tespit edilen PKK hedeflerine hava harekatı düzenlendi. Akşam saat 20.40-22.00 saatleri arasında yapılan hava harekatına F-16, F-4 2020 ve havadan ikmal uçağının dahil olduğu 20 uçakla hava harekatı düzenlendi.

İKİNCİSİ SABAH

PKK'ya ait mühimmat deposu, korugan ve sığınakların hedef alındığı operasyonda tüm hedeflerin tam isabetle imha edildiği belirtildi. Türk Hava Kuvvetleri dün sabah bir operasyon daha düzenledi. Saat 06.50- 07.40 saatleri arasında yine Kuzey Irak'taki Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK'ya ait hedeflere F-16, F-4 2020 ve havadan ikmal uçağının dahil olduğu 10 uçakla hava harekatı düzenlendi, tespit edilen hedefler tam isabetle imha edildiği belirtildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.