Gündem PKKnın Dürümlü vahşetinin fotoğrafı

PKK'nın Dürümlü vahşetinin fotoğrafı

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyonun infilak etmesi sonucu 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı saldırı, terör örgütü PKK'nın sivillere yönelik en büyük katliamlarından biri olarak kayıtlara geçti.

Haber Merkezi Diğer
PKKnın Dürümlü vahşetinin fotoğrafı
12 Mayıs'ta saat 22.30 sıralarında meydana gelen patlamanın ardından cesetlerin parçalanması ve geniş bir alana yayılması nedeniyle kayıp 12 kişinin kimliği ancak DNA çalışması sonucunda belirlendi. DNA çalışması ile kimliklerin belirlenmesinin ardından cenazeler bugün kaldırıldı.

Patlamanın etkisinden geriye kalan doku parçaları bu poşetlere sığdırılabildi. 13 cenazenin toplam ağırlığı 60 kilogram ederken fotoğraf, PKK vahşetinin sembolü olarak kayıtlara geçti.

Dürümlü'de feryatlar eşliğinde 13 cenaze!
OYNAT 02:17
Dürümlü'de feryatlar eşliğinde 13 cenaze!
Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Dürümlü mezrasında PKK'nın katliam ile yok ettiği 16 candan 13'ü bugün toprağa verildi. 13 can, dualarla ve ağıtlarla ebediyete uğurlandı. Geride ise onlarca gözü yaşlı eş, anne, baba ve yetim çocuk kaldı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.