Gündem PKKya dört koldan darbe

PKK’ya dört koldan darbe

Sınır ötesi operasyonlarla PKK’ya nefes aldırmayan güvenlik güçleri, terör örgütünün yurt içi yapılanmasına da darbe indiriyor. Bursa, Şırnak ve Mardin’de sosyal medyadan PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla 39 şüpheli yakalandı. 12-13 Ağustos’ta Erzincan’da öldürülen 3 teröristten birisinin de turuncu listedeki Ahmet Boyraz olduğu tespit edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bursa’da sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptıkları iddiasıyla 7 şüpheli yakalandı.
Bursa’da sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptıkları iddiasıyla 7 şüpheli yakalandı.

Yurt içi ve yurt dışındaki operasyonlarla teröristlere geçit vermeyen güvenlik güçleri, PKK’nın şehir yapılanmasına da darbe indiriyor. Şırnak’ta terör örgütünün sözde Sivil Savunma Birliği (YPS) yapılanmasında yer alıp saldırılara katılan ve sosyal medya üzerinde terör propagandası yapan 21 şüpheli gözaltına alındı. Mardin’de terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda 11 şüpheli yakalandı. Van’da düzenlenen terör operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin PKK/KCK’nın 15 Ağustos 1984’te Siirt’in Eruh veHakkari’nin Şemdinli ilçelerinde gerçekleştirdiği silahlı saldırıların yıl dönümünü bahane ederek güvenlik güçlerine taş, molotofkokteyli, el yapımı patlayıcı ve havai fişekle saldırarak yasa dışı gösteriler yapacakları belirlendi. İzmir’de de sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK/KCK propagandası yaptığı iddia edilen 13 şüpheli gözaltına alındı.

Göğüs göğüse çarpışma
GÜNDEM
Göğüs göğüse çarpışma
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.