Gündem Resmi Gazetede yayımlandı 10 ilin müftüsü değişti

Resmi Gazete'de yayımlandı: 10 ilin müftüsü değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre; 10 ilin müftüsü değişti. Yapılan açıklamaya göre; Bartın İl Müftüsü Abdülcelil Çakar görevden alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Resmi Gazetede yayımlandı: 10 ilin müftüsü değişti
Arşiv

Gelen son dakika haberine göre; Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre; 10 ilin müftüsü değişti.

Yapılan açıklamaya göre; Bartın İl Müftüsü Abdülcelil Çakar görevden alındı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

- Bartın İl Müftüsü Abdülcelil Çakar, görevden alınmış,
- Bartın İl Müftülüğüne, Van il Müftüsü Ömer Keskin,
- Van İl Müftülüğüne, Gümüşhane İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık,
- Gümüşhane İl Müftülüğüne Hüseyin Gün,
- Ankara İl Müftülüğüne, Adana İl Müftüsü Hasan Çınar,
- Adana İl Müftülüğüne, Adıyaman 11 Müftüsü Mehmet Taşcı,
- Adıyaman İl Müftülüğüne, Şırnak İl Müftüsü Mehmet Taştan,
- Şırnak İl Müftülüğüne Ahmet Dilek,
- Mersin İl Müftülüğüne, Kırklareli İl Müftüsü Aydın Yığman,
- Kırklareli İl Müftülüğüne, Kars İI Müftüsü Yusuf Eviş,
- Kars İl Müftülüğüne, Hamza Bayram, atanmıştır.

Kamuya yeni kadro: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı
FOTOĞRAF 10
Title
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, Adalet Bakanlığının taşra teşkilatına 210 adli destek ve mağdur hizmetleri müdür yardımcısı, İçişleri Bakanlığının yurt dışı teşkilatına 3 içişleri müşaviri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının merkez teşkilatına 1 daire başkanı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının merkez teşkilatına 3 daire başkanı, Milli Eğitim Bakanlığının merkez teşkilatına 3 daire başkanı, Milli Eğitim Bakanlığının taşra teşkilatına 81 şube müdürü, Tarım ve Orman Bakanlığının taşra teşkilatına 1 müdür ve 2 müdür yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatına 1 genel müdür yardımcısı ve 6 daire başkanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının taşra teşkilatına 46 kuruluş müdürü ve 67 kuruluş müdür yardımcı kadroları ihdas edildi.
Title
Diyanet İşleri Başkanlığına 1598 kadro ihdası yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığının merkez teşkilatına 1 Diyanet akademisi başkanı, 7 daire başkanı, 4 yayınevi satış müdürü, 15 Diyanet işleri uzmanı, 15 Diyanet işleri uzman yardımcısı, 20 eğitim uzmanı, 5 şef, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 4 musahhih, 5 şoför, 6 grafiker, 5 istatistikçi, 5 tekniker, 2 teknisyen, 10 eğitim görevlisi, 20 öğretmen, 1 diyetisyen ve 5 hizmetli kadrosu olmak üzere toplam 163 kadro ihdası yapıldı.
Title
Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatına ise 5 dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, 30 dini ihtisas merkezi müdürü, 5 eğitim merkezi müdürü, 20 Kur'an eğitim merkezi müdürü, 60 müdür yardımcısı, 80 eğitim uzmanı, 80 şef, 240 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 35 muhasebeci, 160 şoför, 40 kütüphaneci, 75 tekniker, 75 teknisyen, 250 eğitim görevlisi, 280 öğretmen olmak üzere toplam 1435 kadro ihdası gerçekleştirildi.
Title
Savunma Sanayii Başkanlığına 109 kadro ihdas edildi

Savunma Sanayii Başkanlığının merkez teşkilatına 8 daire başkanı, 45 savunma sanayii uzmanı, 30 savunma sanayii uzman yardımcısı, 17 veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu ihdas edildi.
Title
Savunma Sanayii Başkanlığının yurt dışı teşkilatına ise 9 savunma sanayii müşaviri kadrosu ihdası yapıldı.
Title
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığının merkez teşkilatına 2 şube müdürü, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 59 şube müdürü, İklim Değişikliği Başkanlığının merkez teşkilatına 6 şube müdürü, Orman Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 1 işletme müdürü ve 2 işletme müdür yardımcısı, Vakıflar Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 6 bölge müdür yardımcısı ve 10 şube müdürü, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatına ise 6 şube müdürü kadrosu ihdası gerçekleştirildi.

Title
Diyanet İşleri Başkanlığının 5 kadrosu iptal edildi

Kararname ile Diyanet İşleri Başkanlığının döner sermaye teşkilatına ait 1 işletme müdürü ve 4 işletme müdür yardımcısı kadrosu da iptal edildi.
Title
Title
Title
Kamuya yeni kadro: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlık ve kurumlara 2 bin 223 kadro ihdası gerçekleştirildi. "Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.