Gündem Sakaryada erik ağacı kasım ayında meyve verdi

Sakarya haberleri: Sakarya’da erik ağacı Kasım ayında meyve verdi!

Sakarya’da erik ağacı kasım ayında meyve verdi

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde İsmail Teke'ye ait bahçede bulunan erik ağacının zamansız meyve vermesi herkesi şaşırttı. Teke, "Geçen yıl bu zamanlar sobaları yakmaya başlamıştık, bu sene havalar sıcak gidiyor. Normalde bahar ayında erik topladığımız mahsul bu sene kasım ortasında erik verdi" dedi.

Haber Merkezi İHA
Kasım ayında meyve veren ağaç.
Kasım ayında meyve veren ağaç.

Hava sıcaklıklarının normalinin üstünde seyrettiği Kaynarca ilçesinde, bahçelerde bulunan erik ağaçları Kasım ayında meyve verdi.

Manisa'da kiraz ve erik ağaçları çiçek açtı: Meyve tutumuna geçtiler
GÜNDEM
Manisa'da kiraz ve erik ağaçları çiçek açtı: Meyve tutumuna geçtiler

Meyve veren ağacı görenler hayret ediyor.

Görenler hayret ediyor

Turnalı Mahallesinde yaşayan İsmail Teke isimli vatandaş bahçesinde erik ağaçlarının meyve vermesine şaşırdığını dile getirerek, şu şekilde açıklamada bulundu:

"Geçen yıl bu zamanlar sobaları yakmaya başlamıştık, bu sene havalar sıcak gidiyor. Normalde bahar ayında erik topladığımız mahsul bu sene kasım ortasında erik verdi. Ağacı 7 yıl önce bahçeme dikmiştim. Bu yıl ilk defa, ikinci kez çiçek açıp ürün verdi. İlginç bir durum. Görenler, hayret ediyor.

Ekildikten 46 yıl sonra çiçek açtı
HAYAT
Ekildikten 46 yıl sonra çiçek açtı
"
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.