Gündem Sakarya Zaferinin 100 yıl dönümünde Erdoğandan tarihi çıkış 2023 küresel başkaldırı

Sakarya Zaferi'nin 100. yıl dönümünde Erdoğan'dan tarihi çıkış: 2023 küresel başkaldırı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Zaferi’nin 100. yılı kutlamalarında Türkiye’nin 2023 hedeflerini Milli Mücadele gibi “küresel senaryolara karşı bir başkaldırı” olarak niteledi. Erdoğan, “Biz bu iradeyi ortaya koyarak Cumhuriyet tarihinin en iddialı ve cesur makas değişikliğini gerçekleştirdik” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Sakarya Zaferinin 100. yıl dönümünde Erdoğandan tarihi çıkış: 2023 küresel başkaldırı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye için 2023 hedeflerinin sıradan bir kalkınma programı olmadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı ilçesindeki Duatepe Anıtı’nda düzenlenen Sakarya Zaferi’nin 100. Yılı Kutlama Programı’nda yaptığı konuşmada, Sakarya Zaferi’nin kazanıldığı 1921 yılının herhangi bir savaşın değil, Türklerin Anadolu’daki bin yıllık varlığının da dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefete laf anlatmak ölüyü diriltmekten daha zor
OYNAT 02:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefete laf anlatmak ölüyü diriltmekten daha zor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni'nde konuştu. Türkiye'nin her ilinde fabrikaların açıldığını ve üretim yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de fabrikaların olmadığını iddia eden muhalefete tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yok dedikleri yatırımlar, ülkemizin dört bir yanında Türk sanayisinin gurur abideleri olarak birer birer yükseliyor. Bu eserleri görmeyenlere ne desek boş. Rivayet odur ki, Hz. İsa'ya 'Ölüyü diriltmekten daha zor ne olabilir?' diye sormuşlar. Hz. İsa'da 'Anlamayana anlatmak' diye cevap vermiş.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN İDDİALI MAKAS DEĞİŞİKLİĞİ

  • Erdoğan, Sakarya Savaşı’nı bizzat yöneten İstiklal Harbi’nin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasında emeği geçen tüm komutanları, şehitleri, gazileri rahmetle, minnetle yad etti.

Erdoğan, Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’e endekslenen hedeflerin, aslında tıpkı Milli Mücadele’nin kendisi gibi küresel senaryolara karşı bir başkaldırı olduğunu söyledi. Türkiye’nin kendi verdikleri rollerin dışına çıkmasını istemeyenlere, alın teri ve kanla, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bir ülke olduğu gerçeğini kabul ettirdiklerini vurgulayan Erdoğan, “Bazıları hala 2023 hedeflerimizi sıradan bir orta, uzun vadeli kalkınma programı sanmaya devam ediyor. Halbuki biz bu iradeyi ortaya koyarak Cumhuriyet tarihinin en iddialı ve cesur makas değişikliğini gerçekleştirdik. Demokrasi ve kalkınma standartlarımızı dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine çıkartarak, asırlardır kuşatma altında tutulan medeniyet, tarih ve kültür ufkumuzu tekrar açmayı başardık.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli iradenin gücünün önünde darbelerin duramayacağını cümle aleme gösterdik
OYNAT 00:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli iradenin gücünün önünde darbelerin duramayacağını cümle aleme gösterdik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Zaferi'nin 100. yılı için düzenlenen programda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı 'Milli iradenin gücünün önünde, ne vesayetin ne sosyal mühendislik hesaplarının ne terör örgütlerinin ne de darbelerin duramayacağını cümle aleme gösterdik' ifadelerini kullandı.

NE TERÖR NE DARBE DURDURABİLİR

  • Anadolu’dan tamamen sökülüp atılmak istenen Türk milletinin dişiyle, tırnağıyla, tüm gövdesi ve ruhuyla verdiği Milli Mücadele’sini kurduğu cumhuriyetle yeni bir başlangıç haline getirdiğini aktaran Erdoğan, “Milli iradenin gücünün önünde ne vesayetin ne sosyal mühendislik hesaplarının ne terör örgütlerinin ne darbelerin duramayacağı gerçeğini cümle aleme gösterdik.” şeklindi konuştu.

Erdoğan duyurdu: Polatlı'da tarım üniversitesi kurulacak
GÜNDEM
Erdoğan duyurdu: Polatlı'da tarım üniversitesi kurulacak

SON NEFESİMİZE KADAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023’e yaklaştıkça bu güven ve umut zeminini bozmaya yönelik tacizlerin artması doğru istikamette gittiğimizin işaretidir. Cumhur İttifakı olarak geleceğimize daha özgüvenle yürüyoruz.” dedi.

  • Erdoğan, kendileri için esas olanın millet iradesi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Cumhuriyet’imizin 100. yılında Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefleyen mücadelemizin başarıya ulaşması için son nefesimize kadar çalışacağız. Onun için tek millet, tek vatan, tek devlet ve tek bayrak. Malazgirt’ten bu yana kazandığımız hiçbir zafer gibi bunun da kolay olmayacağını biliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'de şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı mesajı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'de şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedefleri küresel hegemonyaya başkaldırıdır
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedefleri küresel hegemonyaya başkaldırıdır

OSB’lerden afet yardımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve OSB başkanları, afetlerde zarar gören vatandaşlar için toplanan 206 milyon 500 bin liranın temsili çekini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti. Erdoğan, temsili çekin tesliminin ardından OSB başkanları ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan

Tarihi adımlar attık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, 1935 yılında üretim serüvenine başlayan Şişecam’ın cam sektöründe bugün ülkenin en prestijli markalarından biri olduğunu belirtti.
  • Erdoğan, ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiklerinde Türkiye’nin 2001 yılında baş gösteren ekonomik krizin etkilerini halen ağır bir şekilde yaşadığını anlattı. Erdoğan şu açıklamaları yaptı: Türk ekonomisini prangalarından, Türk demokrasisini vesayet zincirlerinden kurtarmak için tarihi nitelikte birçok adım attık. Sivil toplumu işin içine kattık, kamu kurumlarımızı, bürokrasimizi motive ettik. Sektör temsilcilerimizle istişare toplantıları yaptık. Tıkanan yatırım ve üretim kanallarını açmak için çok büyük çaba harcadık. Sorunların üzerine kararlılıkla giderek özgürlükleri genişleterek, hukuk devletini güçlendirerek, milli iradenin önündeki engelleri tek tek kaldırarak Türkiye’yi yatırımcılar için cazip bir ülke haline getirdik.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.