Gündem Sarı sarf Hazinede 25 isme gitti

'Sarı sarf' Hazine'de 25 isme gitti

Hazine Müsteşarlığı'nda bugün yapılan bir operasyonla, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a bağlı olan Hazine'de üç daire başkanınında aralarında olduğu çok sayıda yönetici görevden alındı. Görevden almaların akşam da devam ettiği, tebligatın 'sarı zarf' ile 25'e yakın kişiye gittiği öne sürüldü.

Abone Ol Google News
Cahit Saraçoğlu Yeni Şafak
Sarı sarf Hazinede 25 isme gitti
'Sarı sarf' Hazine'de 25 isme gitti
Başbakan Yardımcısı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan''a bağlı olan Hazine Müsteşarlığı''nda dün sabah başlayan görevden almalar akşam saatlerinde de devam etti. Sabah saatlerinde önce üç daire başkanının görevden alınmasıyla başlayan ardından 10 kişiye ulaşan Hazine Müsteşarlığı''nda görevden alma süreci akşam saatlerinde ''sarı zarf'' ile 25''e yakın kişiye gittiği öne sürüldü.

Hazine''de bu sabahtan itibaren Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdür Yardımcıları Tahir Canatan ile Levent Eren, KİT Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Ertunç, Dış Ekonomik İlişkiler Daire Başkanları Muharrem Demirci ile Fatih Urgancı, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Yardımcısı İlker Kabakçı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Fatih Sezer, Personel Dairesi Başkanı Mustafa Bitiren, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Arslan Baş görevden alındı. Arslan Baş''ın bir süredir sağlık sorunları yaşadığı görevinden ayrılmak istediği kulislerde dile getirildi. Akşam üstü de Hazine Basın Müşaviri Turgut Türkeş de görevden alındı. Görevden alınacak Hazine personeline akşam üstü sarı zarfla Personel biriminden tebligat gitti.

Çanakçı bugün IMF'de başladı

Dün aynı zamanda 11 yıldır Hazine''ye müsteşarlık yapan Halil İbrahim Çanakcı''nın da IMF''de görevine başladığı gün olması dikkat çekti. Çanakçı''nın düne kadar Hazine Müsteşarlığı''ndaki görevinin sürmesi nedeniyle yerine müsteşarın atanamamıştı. Müsteşarlık makamına en kıdemli olması nedeniyle Müsteşar Yardımcısı Cavit Dağdaş vekalet ediyordu. Görevden alma operasyonu Dağdaş''ın vekaleti esnasına denk geldi.

Babacan Cumhurbaşkanı'na gitti

Bu arada Başbakan Yardımcısı Ali Babacan''ın akşam üstü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan''la görüştü. Babacan''a yakın çevreler önceki günden planlanmış bir görüşme olduğunu dile getirdiler.

Şampiyonluk kutlamaları sonrasında sahası sil baştan yenileniyor
Spor

Şampiyonluk kutlamaları sonrasında sahası sil baştan yenileniyor

Süper Lig’de 2021-2022 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor’da Antalyaspor maçı sonrası yaşanan sevinç gösterileri ve sonrasındaki şampiyonluk kutlamaları nedeniyle büyük hasarın meydana geldiği Medical Park Stadyumu’nun zemini sil baştan yenileniyor.
Bakan Kurum kira artışlarını önleyecek düzenleme için tarih verdi
Ekonomi

Bakan Kurum kira artışlarını önleyecek düzenleme için tarih verdi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Orta ölçekli işletmeci kardeşlerimiz illerde gelen talebe göre belirlediğimiz alanlarda sanayi sitesi kuracağız. Kura yöntemiyle çok az peşinatlarla 15-20 yıllık vadelerle olacak. İlk kez bu programda söylüyorum, ağustos ayında sayın Cumhurbaşkanımız bu projeyi vatandaşlarımıza sunacaklar" dedi. Geçtiğimiz günlerde de kiralık evlerde fahiş fiyat artışıyla ilgili açıklama yapan Bakan Kurum, Meclis'e 10 gün içerisinde düzenlemenin geleceğini söyledi. Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı tartışmalarına ilişkin ise "Bir pist açık kalacak, terminallerin hepsi kalacak, hangarlar kalacak" dedi.
Hamza Dağ'dan CHP'li Engin Özkoç'un 15 Temmuz iddiasına cevap: Her gördüğünüz rüyaya aldanırsanız kendinizi aynada aslan görürsünüz
Gündem

Hamza Dağ'dan CHP'li Engin Özkoç'un 15 Temmuz iddiasına cevap: Her gördüğünüz rüyaya aldanırsanız kendinizi aynada aslan görürsünüz

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saklandığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ise TBMM yolunda olduğunu iddia ettiği paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Özkoç, Kılıçdaroğlu'nun tankların yanından kaçarcasına geçtiği görüntüleri hatırlatan takipçilerine yanıt vermedi. Özkoç'un paylaşımına cevap veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise "Her gördüğünüz rüyaya aldanırsanız kendinizi aynada aslan görürsünüz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.