Gündem Ağabey bırak arabayı kaç

Ağabey bırak arabayı kaç

Ezine çayının taşarak mahalle aralarına girdiği görüntüler selin dehşetini gözler önüne serdi. Videoyu çeken Sümeyra Ergin Felek, aracını kurtarmak isteyen Yılmaz Erseverli’yi “Ağabey kaç, bırak arabayı kaç!” diyerek uyarıyor. Ölüme yaklaştığı o anları anlatan Erseverli, “Akıntı beni binanın altına attı. Bir müddet suyun altında kaldım. 1,5 metre yükseklikte beton parçası gördüm, onun üstüne çıktım” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Sel sularına kapılan Yılmaz Erseverli yaşadıklarını Yeni Şafaka anlattı: Araçta ölüm kalım savaşı
Sel sularına kapılan Yılmaz Erseverli

ABDULLAH SARİCA - MUHAMMED KURTAR / KASTAMONU

Bozkurt’ta Ezine çayının taşarak sel sularının mahalle aralarında girdiği anların görüntüleri ortaya çıktı. ‘Sümeyra Ergin Felek’ adlı Instagram kullanıcısının kendi hesabından paylaştığı görüntüde; taşan sel sularının bir anda mahalle aralarına doğru yöneldiği ve binaların çevrelerinin suyla kaplandığı görüldü. Bu sırada aracını kurtarmak isterken selin ortasında kalan vatandaş da görüntüye yansıdı. Kadının, “Adam kaldı orada; ağabey kaç, bırak arabayı kaç” diyerek uyarmaya çalıştığı vatandaşın son anda kurtulduğu görüldü.

Yeni Şafak ekibi, selden kurtulan Yılmaz Erseverli’ye ulaştı. Yaşadığı korku dolu anları anlatan Erseverli, “2 çocuğum var. Öleceğimi hissettim, çocuklarım aklıma geldi. 1 saat boyunca bir ağaç gelip vuracak veya su beni kapıp götürecek diye düşündüm. Bir müddet kendime gelemedim hiç kımıldayamadım” dedi. Erseverli, “20 santimetre su vardı. Aracın kapısını açtım içeriye girdim ama kapıyı kapatamadım. Sel aracın kapısını kırdı. Araba kımıldamaya başlayınca hemen araçtan çıktım ve yan taraftaki binanın korkuluklarını tuttum. Akıntı beni binanın altına attı. Bir müddet suyun altında kaldım. Bir buçuk metre yüksekliğinde beton parçası gördüm. Hemen onun üstüne çıktım. 1 saat kadar onun üstünde kaldım” diye konuştu.

Yılmaz Erseverli
Yılmaz Erseverli

Böylesini ilk kez gördük
GÜNDEM
Böylesini ilk kez gördük

Kastamonu'da dehşet anları: Sel suları adamı böyle yuttu
OYNAT 00:54
Kastamonu'da dehşet anları: Sel suları adamı böyle yuttu
Kastamonu, Sinop ve Bartın'da aşırı yağışlar sonrası meydana gelen sel felaketinde can kayıpları artıyor. Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sel önüne gelen her şeyi yıktı geçti. Aracıyla sel suları içinde kalan bir kişinin aracını bırakıp kaçarken sel sularına kapıldığı anlar kameraya böyle yansıdı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.