Gündem Şimdi iki genelbaşkanları var

Şimdi iki genel başkanları var

Başbakan Binali Yıldırım, Çankırı ve Kırıkkale'de halka seslendi, CHP'yi eleştirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Başbakan Binali Yıldırım
​Başbakan Binali Yıldırım

Yıldırım, özetle şunları söyledi: Yapım ittifakı var, bir de yıkım ittifakı. Yapım ittifakı Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı teröre karşı FETÖ’ye karşı ve her türlü darbeye karşı ay-yıldızlı bayrağı yere düşürmeyen ittifakın adıdır. Cumhur İttifakı’nı meclise en güçlü şekilde göndermeye hazır mısınız? Cumhur İttifakı’nda AK Parti ve MHP var. Ülkemiz üzerinde emperyalist güçlerin büyük oyunları var. Ülkemizin güneyinde terör devleti kurdurmak istiyorlar. Bu millet buna izin verir mi. Bütün şer güçleri yok edinceye kadar bu mücadelemiz sürecek. Muhalefetin cumhurbaşkanı adayları meydana çıktı. Vaatler, yalanlar, dolanlar milletin başı dönüyor. Onlar konuşur AK Parti yapar. Adamlar da şaşkın ne yapsın. Yol vaadinde bulunsak diyorlar, köprü vaadinde bulunsak, fabrika, havaalanı, yapsak diyorlar ve bakıyorlar hepsi yapılmış.

Bu CHP’nin eskiden bir genel başkanı konuşurdu şimdi 2 tane genel başkanı var. Aynı türküyü söylüyorlar. 'Şunu kapatacağız, ötekini satacağız'. Birisi diyor ki ‘FETÖ’yü Amerika’dan doğru dürüst istemediler’. Genel başkanları da ‘istemişler’ diyor. Kardeşim millet sizinle mi uğraşacak. Bu ülkeyi ileriye taşıyacak hiçbir fikriniz yok mu? Yerli araba diyoruz karşı çıkıyorlar. ‘Külliyeyi yıkacağım, Kanal İstanbul’u yaptırmayacağım’ diyorlar. Kardeşim dilin zekatı güzel konuşmak.

ÖYLE YAĞMA YOK

Siz hiçbir şekilde bu milletin hayrına olacak bir işe hazırlıklı değil misiniz? Bunların bir tek derdi var. Recep Tayyip Erdoğan’ı indirelim de gerisi ne olursa olsun. Ama öyle yağma yok. Siyaset fikir ve projeyle olur. Böyle atıp tutmakla olmaz. Sayın Muharrem İnce, bir şeyler yapmak istiyorsa dönsün Türkiye’nin 16 yıllık gelişimine baksın. Nereden nereye gelmiş ülke bunu bir görsün.

REKLAM
  • Pancar çiftçisine müjde
  • Başbakan Binali Yıldırım daha önce temelini attığı Amasya’daki Ferhat Tüneli’nin dün ise açılışını yaptı. Yıldırım açılış öncesi tören alanına Başbakanlık otobüsü ile 1 km’lik Ferhat Tüneli’ni kullanarak, geldi. Törende konuşan Yıldırım, pancar üreticisine müjde verdi. Şeker pancarı alım fiyatını 2 lira 35 kuruş olarak belirlediklerini belirten Yıldırım, “Hayırlı uğurlu olsun. Geçen sene 2 lira 10 kuruştu, yüzde 12 artış anlamına geliyor” dedi.
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.