Gündem Şırnak Belediyesinde patlama 1 kişi yaralandı

Şırnak Belediyesi'nde patlama: 1 kişi yaralandı

Bugün kayyum atanan Şırnak Belediyesi'nde PKK'lı teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak etti, bir güvenlik hafif şekilde görevlisi yaralandı.

DHA
İçişleri Bakanlığınca bugün kayyum atanan Şırnak Belediyesi'nde güvenlik güçlerince yapılan aramalar sırasında PKK'lı teröristler tarafından önceden yerleştirildiği tahmin edilen iki el yapımı patlayıcı düzeneği bulundu.

Patlayıcılardan birinin infilak etmesi sonucu bir güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralandı.

Tuzaklanmış diğer patlayıcı ise etkisiz hale getirildi.

Patlama ile ilgili Şırnak Valiliği tarafında yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Şırnak Belediyesinde güvenlik kuvvetlerimizce yapılan detaylı arama esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden yerleştirildiği değerlendirilen tuzaklanmış bir adet el yapımı patlayıcı patlamış, bir adet el yapımı patlayıcı da patlamadan etkisiz hale getirilmiştir. Meydana gelen patlamada bir güvenlik görevlimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Konu ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir" denildi.

Şırnak Belediyesi'ne kayyum atandı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.