Gündem Sivasta sağlık çalışanlarına saldıran eşkıyalardan pişkin savunma Utanılacak bir şey yapmadık sağlığımız için dövüştük

Sivas'ta sağlık çalışanlarına saldıran eşkıyalardan pişkin savunma: Utanılacak bir şey yapmadık sağlığımız için dövüştük

Sivas’ta Numune Hastanesi'nde görevli 6 güvenlik görevlisine saldıran, kamu malına zarar veren ve gözaltına alınan 9 hasta yakını emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli kadınlardan birinin kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, "Utanılacak bir şey yapmadık, sağlığımız için dövüştük. Hiç utanmıyorum" demesi pes dedirtti.

Haber Merkezi AA
Sivasta sağlık çalışanlarına saldıran eşkıyalardan pişkin savunma: Utanılacak bir şey yapmadık sağlığımız için dövüştük
Sivas'ta sağlık çalışanları ile güvenlik görevlilerine saldıran 9 hasta yakını adliyeye sevk edildi.

Sivas’ta Numune Hastanesi’nde geçtiğimiz gece meydana gelen olayda Gümüşdere köyünde geçirdiği trafik kazası sonrası yaralanan Y.Ö’nün yakınları, A.Ü., G.Ö. M.Ö., A.Ö., V.Ö., İ.Ü., Ş.B., M.Ö., S.Ö. hastalarıyla ilgilenilmediği gerekçesi ile sağlık çalışanlarına saldırıp tıbbı cihazlara zarar verdi. Güvenlik görevlilerinin olaya müdahale etmesi üzerine 5 güvenlik görevlisi darp edilerek yaralandı.

  • Sivas Numune Hastanesi acil servisinde çalışanlarına ve güvenlik görevlilerine saldıran 9 hasta yakını gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Sivas'ta hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı
OYNAT 00:58
Sivas'ta hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı
Sivas Numune Hastanesi acil servisinde, sağlık çalışanlarına ve güvenlik görevlilerine saldıran 8 hasta yakını gözaltına alındı. Güvenlik kamerasına yansıyan saldırıda, 6 güvenlik görevlisi yaralandı, acil serviste hasar oluştu.


Şoke eden sözler

Şüpheli kadınlardan birinin kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, "Utanılacak bir şey yapmadık, sağlığımız için dövüştük. Hiç utanmıyorum." demesi dikkati çekti.

Sivas'ta hastaneyi savaş alanına çeviren 9 magandaya ceza yağdı
GÜNDEM
Sivas'ta hastaneyi savaş alanına çeviren 9 magandaya ceza yağdı

Olayın geçmişi

Gümüşdere köyünde traktör kazasında bacağı kırılan Y.Ö'yü (43) Numune Hastanesi Acil Servisine getiren yakınları, hastayla ilgilenmediğini öne sürerek, sağlıkçılara sözlü şiddette bulunmuştu. Bu sırada acil serviste kalabalık oluşturmamaları yönünde uyarılan hasta yakınları ile hastanenin güvenlik görevlileri arasında başlayan tartışma, kavgaya dönüşmüştü. Acil serviste saldırgan tavırlar sergileyerek, tıbbi cihaz ve ekipmanlara zarar veren hasta yakınları, 6 güvenlik görevlisini yaralamıştı.

Sivas'ta magandalar hastaneyi savaş alanına çevirdi: 8 kişi gözaltına alındı
GÜNDEM
Sivas'ta magandalar hastaneyi savaş alanına çevirdi: 8 kişi gözaltına alındı
  • Olayın ardından A.Ü. ve M.Ö. ile çeşitli suçlardan kayıtları bulunan şüpheliler G.Ö, A.Ö, V.Ö, İ.Ü, Ş.B, M.Ö. ve S.Ö. polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Sağlık çalışanlarına bir saldırı haberi de Sakarya'dan geldi: Saldırganlar hastaneden kaçtı
GÜNDEM
Sağlık çalışanlarına bir saldırı haberi de Sakarya'dan geldi: Saldırganlar hastaneden kaçtı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.