Gündem Skandal paylaşımıyla Müslümanlara nefret kusan Enver Aysevere soruşturma

Skandal paylaşımıyla Müslümanlara nefret kusan Enver Aysever'e soruşturma

Halk TV sunucusu Enver Aysever, koronavirüs salgınını bahane ederek Müslümanlara hakaret eden skandal bir karikatür paylaştı. Aysever'in paylaşımı sosyal medyada büyük tepki topladı. Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aysever hakkında ''Halkın Bir Kesiminin Benimsediği Dini Değerleri Alenen Aşağılama'' suçundan soruşturma başlattı.

Haber Merkezi AA
Enver Aysever
Enver Aysever

Sunucu Enver Aysever, dün sosyal medyada infial yaratan bir paylaşımda bulunmuştu. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını bahane ederek Müslümanlar'a hakaret eden Aysever'in paylaşımında, tıbbi kıyafetler içerisindeki bir kişi; cübbe, şalvar, sakal, takke ve tesbihiyle "Müslüman" olarak tasvir edilen bir diğer kişinin kafasının içerisini ilaçlıyor. Sunucu bu karikatürü "Sadece bu sorun!" ifadesiyle yayınlamıştı.

Enver Aysever'den başörtülü çocuklar için utanç tweeti
GÜNDEM
Enver Aysever'den başörtülü çocuklar için utanç tweeti

Aysever'in paylaştığı skandal karikatür.

Tepkiler çığ gibi büyüdü

Paylaşım sosyal medyada kısa sürede yayıldı, çok sayıda kullanıcı Aysever'e tepki gösterdi. Olayın infial yaratması yetkilileri harekete geçirdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Enver Aysever hakkında sosyal medya hesabından "Sadece bu sorun!" yazısıyla paylaştığı karikatür üzerine "halkın bir kesiminin dini değerlerini alenen aşağılama" suçundan soruşturma başlattı.

Enver Aysever, sosyal medya hesabını 'korumalı' olarak değiştirdi..

Enver Aysever: Cuma namazı tatiline direnin
GÜNDEM
Enver Aysever: Cuma namazı tatiline direnin
Abone Ol Google News
PKK’nın Diyarbakır'daki sivil katliamına sessiz kalanlara kınama: Suça ortak olduğunuzu ilan ediyoruz
Gündem

PKK’nın Diyarbakır'daki sivil katliamına sessiz kalanlara kınama: Suça ortak olduğunuzu ilan ediyoruz

Tüm dünya koronavirüs salgını sebebiyle insan hayatını kurtarma mücadelesi verirken, PKK Diyarbakır'da sivilleri katletti. Terör örgütünün kanlı saldırısı, pek çok gazeteci, yazar, akademisyen, sendikacı ve doktorun ortaklaşa imzaladığı metinle kınandı. PKK’nın emekçi ve sivil katliamlarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Terörle mücadeleye ‘halk sağlığı sorunu’ diyerek PKK’nın cinayetlerini görmezden gelen sendika ve meslek örgütlerini, siyasi partileri ve insan hakları örgütlerini PKK’yı kınamaya davet ediyoruz. Bu cinayetleri kınamayanların suça ortak olduklarını buradan ilan ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.
İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor: Ücretsiz izinde ise günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek
Ekonomi

İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor: Ücretsiz izinde ise günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek

Koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor. Cumhurbaşkanı isterse bu yasağı altı aya kadar uzatabilecek. İşveren isterse işçiyi ücretsiz izne çıkartabilecek bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Ayrıca 15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek.
3D yazıcıyla video laringoskop ürettiler
Teknoloji

3D yazıcıyla video laringoskop ürettiler

Turgutlu Bilim Sanat Merkezinde (BİLSEM) sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek olmak üzere geliştirilen proje kapsamında, 3D yazıcı ile Turgutlu Devlet Hastanesi doktorlarının talep ettiği medikal cihaz "video laringoskop" üretildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.