Gündem Son çare açlık grevi

Son çare açlık grevi

31 Mart'ın ardından CHP'ye geçen Bolu Belediyesi'nde 97 işçi işten çıkarılmıştı. Seçimlerden önce Kuran-ı Kerim'e el basarak yemin eden ve noter onaylı taahhütname ile işçileri çıkarmayacağına söz veren başkan Tanju Özcan, özellikle temizlik işlerinde çalışanları işsiz bıraktı.

Nur Banu Aras Yeni Şafak
Mahmut Arslan basın açıklaması yapıyor.
Mahmut Arslan basın açıklaması yapıyor.

HAK-İŞ'e bağlı Hizmet İş Sendikası'na üye işçiler işten çıkarılmalarının ardından belediye önünde eylem başlatmış sonuç alamayınca Bolu'dan CHP Genel Merkezi'nin önüne kadar yürümüşlerdi.

HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, "Kurban Bayramına kadar bu eylemlerden sonuç alınamazsa, açlık grevleri başlatacağız" demişti.Hizmet İş Sendikası Bolu İl Başkanı Hacer Çınar, "İşçilerimiz bayram sevinci yaşayamadılar" dedi. İki kızının üniversite eğitimi için Ankara'dan Bolu'ya yerleşen Murat Dinçmen'in emekliliğine 3 yıl kalmıştı. Temizlik işçisi olarak işe başlayan Dinçmen, 31 Mart'ın ardından işsiz kalanlar arasında. Bir göz kiralık bir evde 4 kişi kaldıklarını belirten Dinçmen, "Hiç haketmediğimiz şeyler yaşadık. Sorgusuz sualsiz işten çıkarıldık. Şimdi bayram ama bize bayram diye birşey yok artık" diye konuştu.

CHP'ye karşı açlık grevi
EKONOMİ
CHP'ye karşı açlık grevi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.