Gündem Suriye sınırında kritik zirve

Son dakika: Hulusi Akar ve Hakan Fidan Suriye sınırında

Suriye sınırında kritik zirve

Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Güler ve MİT Başkanı Fidan sınır hattında bir araya geldi. Akar, Güler ve Fidan'ın toplantısında, Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelerle İdlib’de ateşkesin devamına yönelik çalışmalar ele alındı. Zirvede, Soçi mutabakatı kapsamında yapılan çalışmalardaki son durum da görüşüldü.

Haber Merkezi AA
Suriye sınırındaki kritik toplantıya ait fotoğraflar Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlandı.
Suriye sınırındaki kritik toplantıya ait fotoğraflar Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve MİT Başkanı Hakan Fidan, sınır hattında kritik bir toplantı gerçekleştirdi.

İcra edilen toplantıda Suriye’nin kuzeyindeki son gelişmeler değerlendirildi.

İdlib'teki son durum ele alındı

  • Soçi’de imzalanan mutabakat çerçevesinde İdlib’teki son durumun da ele alındığı toplantıda, ateşkesin devamına ilişkin çalışmalarla bölgede huzur ve istikrarın sağlanmasına yönelik yapılması gerekenler görüşüldü.

Bakan Akar, konuya ilişkin, "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın işbirliğimiz devam ediyor" şeklinde konuştu.

Kazdıkları çukura gömülecekler
GÜNDEM
Kazdıkları çukura gömülecekler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.