Gündem Son müttefiki dolar kaldı

Son müttefiki dolar kaldı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Parlamentolararası Birlik (PAB) 139. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu İsviçre'nin Cenevre kentinde, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Koordinasyon Toplantısı'nda konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​​TBMM Başkanı Binali Yıldırım
​​TBMM Başkanı Binali Yıldırım

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye'ye destek veren İSİPAB'a üye ülkelere teşekkür eden Yıldırım, "Tarihin en alçak darbe girişimine muhatap olduğu dönemde İSİPAB olarak çok onurlu bir duruş göstererek Türk demokrasine karşı girişilen bu alçak darbede Türkiye'nin yanında yer aldınız, bize destek verdiniz, demokrasinin yanında yer aldınız" dedi. Yıldırım, FETÖ ele başının ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşadığını anımsatarak, Suriye'de PYD/PKK'ya verdiği desteğe işaret etti. Yıldırım, "ABD uluslararası dolaşımda bulunan doları bir silah olarak kullanıyor. Gittikçe dünyada müttefiki azalan ABD, tek müttefike sarılmış vaziyette, o da dolar. Tek müttefiki dolar. Onunla ülkelere ayar vermeye çalışıyor" dedi. TBMM Başkanı Yıldırım, toplantının ardından ikili temaslarda bulundu.

Dayatmaya prim yok
GÜNDEM
Dayatmaya prim yok

Bir gece
ansızın
DÜNYA
Bir gece ansızın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.