Gündem Sözleşme dört dilde

Sözleşme dört dilde

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 15 Nisan'da bizzat kaleme aldığı ve kamuoyuna açıkladığı 100 maddeden oluşan Yeni Türkiye Sözleşmesi, dört dilde vitrine çıktı.

Abone Ol Google News
Fazlı Şahan Yeni Şafak
Sözleşme dört dilde
Sözleşme, daha geniş kesimler tarafından daha iyi bir şekilde anlaşılması için Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe, Arapça ve İngilizce'ye çevrildi. Kürtçe sözleşme sadece Doğu ve Güneydoğu'ya değil, Irak'ın kuzeyindeki Bölgesel Yönetim'e de yollandı. İngilizce versiyonu ise, AB ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke diplomatına gönderildi. Arapça versiyonu da Ortadoğu ve Arap ülkelerine iletildi. AK Parti'nin resmi internet sitesinden de erişime açılan 4 dildeki “Yeni Türkiye Sözleşmesi 2023” dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları ve üniversitelerine de gönderildi.

HEM YENİ ANAYASA HEM BAŞKANLIK

Seçim beyannamesiyle birlikte ilan edilen 100 maddelik 2023 Yeni Türkiye Sözleşmesi'nde Sivil Anayasa, Başkanlık hedeflerine yer verilirken paralel yapıyla mücadele kararlılığının da altı çizilmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.