Gündem Suriyelikadınlarbırakılsın

Suriyeli kadınlar bırakılsın

İnsani Yardım Vakfı (IHH) Suriye iç savaşının başladığı günden bu yana rejim tarafından hapiste tutulan ve her türlü işkenceye maruz kalan kadınların serbest bırakılması amacıyla “Tutsak Kadınlar için Vicdan Konvoyu” oluşturacak.

Ayşe Mine Alioğlu Yeni Şafak
Tutuklu kadın ve çocuklar Suriye'deki hapishanelerde çile çekiyor.
Tutuklu kadın ve çocuklar Suriye'deki hapishanelerde çile çekiyor.

6 Mart 2018 tarihinde yüzlerce otomobil eşliğinde İstanbul’dan hareket edecek “Vicdan Konvoyu” sadece kadınlardan oluşacak. Konvoy, İzmit, Sakarya, Ankara, Konya, Adana güzergahını izleyerek Suriye sınırına ulaşacak.

-

“Vicdan Konvoyu” sözcüsü Avukat Gülden Sönmez, yaptığı açıklamada, Suriye’de kadınlara yönelik her türlü ihlal ve suçtan sadece rejim askerlerinin değil, Şebbiha adlı verilen silahlı çetelerin de sorumlu olduğunu söyledi. Sönmez, “Suriye hapishanelerinde tutuklu bulunan kadın sayısı 13 bin 581. Bu sayının 6 bin 319’ü yetişkin, 4 yüz 17 si ise kız çocuğu. Bizler dünyanın dört bir yanından kadınlar olarak Suriye hapishanelerinde hukuka aykırı olarak tutulan kadınların sesi olmak istiyoruz. Zindanlarda çile tüketen bu kadınlar derhal serbest bırakılmalıdır” dedi.

Zinedine Zidane'dan 'Türkiye' mesajı
Spor

Zinedine Zidane'dan 'Türkiye' mesajı

Real Madrid Teknik Direktörü Zinedine Zidane, Liverpool'u yenerek Devler Ligi şampiyonu oldukları maçtan sonra Türkiye hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cezayir asıllı teknik adam, kupayı aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederken "Türkiye'yi çok iyi biliyorum. Birçok arkadaşım var. Güzelliklerle dolu harika bir ülke. Herkese çok selamlar" diye konuştu.
S-400'den sonra SU uçakları
Gündem

S-400'den sonra SU uçakları

ABD Senatosu’nun Türkiye’nin üretim ortağı olduğu F-35’e bile ambargo koymak istemesi savunmadaki denklemi değiştirebilir. Ankara, Haziran’da teslimatını beklediği uçak üzerindeki hakkından vazgeçmeyecek. Ancak Rus yapımı SU ile ilgili seçenek tartışılmaya başlandı. Daha önce F-4’lerin yerini alacak uçak tartışılırken Rus SU-35’ler gündeme gelmişti.
Cristiano Ronaldo'dan veda gibi açıklama
Spor

Cristiano Ronaldo'dan veda gibi açıklama

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo, Liverpool'u yenerek Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırdıktan sonra ses getiren bir açıklama yaptı.
Sergio Ramos Liverpool'un golünde oyunculuğa devam etti
Spor

Sergio Ramos Liverpool'un golünde oyunculuğa devam etti

Real Madrid-Liverpool maçında Muhammed Salah'ı sakatlayan Sergio Ramos, mücadele içerisinde hakemi aldatmak için her yolu denedi. Mısırlı futbolcunun sakatlanmasında başrol isim olan İspanyol futbolcu, Liverpool'un attığı golde de kendisine faul yapıldığını savundu ve hakeme itiraz etti.
Muhammed Salah gözyaşları içerisinde oyundan çıktı
Spor

Muhammed Salah gözyaşları içerisinde oyundan çıktı

Real Madrid ile Liverpool'u karşı karşıya getiren Şampiyonlar Ligi finalinde duygusal anlar yaşandı. Liverpool'un Müslüman futbolcusu Muhammed Salah, Sergio Ramos'un 26. dakikasındaki müdahalesi sebebiyle sakatlandı ve oyuna devam edemedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.