Gündem Tansu Çiller Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına 100 bin lira bağışta bulundu

Tansu Çiller 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına 100 bin lira bağışta bulundu

Eski Başbakanlardan Prof. Dr Tansu Çiller'in, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 100 bin lira bağışta bulunduğu öğrenildi. Ayrıca Çiller, korona virüsüne karşı yürütülen mücadelenin öncülerinden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun vefatı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haber Merkezi AA
Tansu Çiller
Tansu Çiller

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında devletin öncülük ettiği "Biz Bize Yeteriz Türkiyem'' kampanyasına yapılan bağışlara her gün bir yenisi ekleniyor.

Eski Başbakanlardan Prof. Dr Tansu Çiller de kampanyaya 100 bin lira bağışta bulunarak destek oldu.

Bu arada, Çiller, korona virüsüne karşı yürütülen mücadelenin öncülerinden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun vefatı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çiller mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Dünyamızı etkisi altına alan koronavirüse karşı ülkemizde yürütülen mücadelenin öncülerinden değerli tıp insanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun vefatından büyük üzüntü duydum. Allah’tan kendisine rahmet, sevgili ailesine ve tıp dünyamızın değerli mensupları başta olmak üzere Milletimize başsağlığı diliyorum. Hepimizi üzen bu kayıp dolayısıyla korona virüsüne karşı ‘Türkiye'mizde topyekün yürütülen milli mücadelede, son derece özverili bir dayanışma ruhu ile en ön cephede doktoruyla hemşiresiyle hasta bakıcısıyla idari personeliyle gecesini gündüzüne katarak cansiparane görev yapan sağlık ordumuzun tüm mensuplarına ve fedakar ailelerine en iyi dileklerimi ve şükranlarımı sunuyor, her krizde olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde hareket eden milletimize saygı ve sevgilerimle nice sağlıklı yıllar diliyorum."

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Milli Dayanışma Kampanyası paylaşımı
OYNAT 00:40
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Milli Dayanışma Kampanyası paylaşımı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Milli Dayanışma Kampanyası'na ilişkin video paylaştı. Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' çağrısıyla başlattığı dayanışma kampanyasına ilişkin çocukların yer aldığı bir video paylaşan Altun, şunları kaydetti: 'Evlat kokusu, cennet kokusudur. Evlatlarımızın gülümsemesinde bugünlerin neşesi, yarınların umudu saklıdır. Zor günlerde birlik ve beraberliğimizi gösteren en güzide katılımcılarımıza selam olsun.' Çocukların seslendirdiği videoda, 'O açken ben doyamam. O ağlarken ben gülemem. O üşürken ben ısınamam. Biz varız ama sensiz olmaz. Birler üçlere, üçlere beşlere azlara çoklara yeter. Türkiyem, paylaş ki yaşasın insan. Çünkü biz bize yeteriz Türkiyem' ifadeleri yer aldı.


İsmailağa Vakfı da 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' dedi
GÜNDEM
İsmailağa Vakfı da 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' dedi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.