Gündem Tatilin tadı sanatla çıkar

Tatilin tadı sanatla çıkar

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi tarafından "Knidos’un Sır’ı" adı altında bu yıl 7’ncisi düzenlenen sanat festivali, çok sayıda sanatçı ve sanatseveri bir araya getiriyor.

Abone Ol Google News
Aylin İzmir Yeni Şafak
Tatilin tadı sanatla çıkar
​Tatilin tadı sanatla çıkar

Datça Yakaköy’de 30 Ekim tarihine dek sürecek festivale heykel, resim ve fotoğraflarıyla birlikte toplam 10 sanatçı sergi açtı. Edebiyat Günleri, şiir dinletisi, söyleşiler ve konserlerin yapılacağı festivale Adil Ocak, Derya Yılmaz, Funda Tarakçıoğlu, Hasan Mutlu, Hatice Aras resim, Genco Gülan, Tülin Yiğit Akgül, Leyla Çelik heykel, Güven Baykan da fotoğraf sergileriyle birlikte katılıyor.

Şehrin caz halini yorumlayın

Akbank Sanat’ın Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilen Cazdan İmgeler, Şehirden Sesler sergisi takipçilerine sürpriz ödüllerle dolu bir yarışma sunuyor. Yarışmaya katılmak isteyenler fotoğraftan videoya, enstalasyondan animasyona diledikleri ifade biçimiyle Şehrin Caz Hali’ni yorumladıkları çalışmalarını, 27 Ağustos Pazar gününe kadar Instagram’da #AkbankCazFestivali ve #SehrinCazHali hashtag’leri ile paylaşmaları ve @akbanksanat’ı mention etmeleri Her adım bir umut

Cerebral Palsy’li çocukların hayatında pozitif bir etki oluşturmak için meydana gelmiş eğlenceli bir etkinlik olan Steptember, 9 ülkede eş zamanlı olarak düzenlenecek. Bu yıl 4 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek proje kapsamında 4 kişilik takımlar kurulacak. Her adımın Cerebral Palsy’li bir çocuğa umut olacağı Steptember ayında hedef, katılımcıların kendi sağlıkları için günde 10 bin adım atmaları ve çeşitli bağış kampanyaları ile Cerebral Palsy’li çocuklar için bağış toplaması olarak belirlendi. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tarafından Türkiye ayağının yürütüldüğü kampanyaya siz de http://www.steptember.org.tr/ adresinden kayıt yaptırabilir bağışlarınızla onların geleceğine katkı sağlayabilirsiniz.

Uzak Doğu tuvale taşınıyor

Ferko, Contemporary İstanbul kapsamında dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle bir araya getirecek. Bu yıl Uzakdoğu’nun özgün ve çağdaş sanatının en iyi örneklerini veren kuruluşu Australia China Art Foundation (ACAF) ile ortak bir sergi gerçekleştirecek Ferko, Uzak Doğu’nun sanattaki yükselişine de dikkat çekecek. Ayrıca Contemporary İstanbul çerçevesinde yönetmen ve araştırmacı Refik Anadol, sanatseverlerle buluşacak. Sanatçının Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve tamamen Ferko Signature için özel olarak tasarlanan data painting eseri; “Wind of İstanbul” sanatseverlerin beğenisine sunulacak.Bu festival özgürlük kokuyor

"Özgürlük Adası" olarak anılan Sziget Festivali, 25. yılında Sziget Türkiye işbirliğiyle Zorlu PSM Amfi’nin ekranına taşınıyor. Bu sene Macklemore & Ryan Lewis, Interpol gibi isimlerin yer alacağı ve 'Fotoğraflarla Sziget Festivali'' adı altında eski festivallerden görsellerin de yayınlanacağı canlı gösterimler, 16 Ağustos tarihlerine kadar ücretsiz gerçekleşiyor. Bugün Eskişehirli elektronik-indie müzik grubu MilkyWave, 13 Ağustos’ta Zorlu PSM Amfi’de müzikseverlerle buluşacak. 15 Ağustos’ta ise radyocu ve müzik adamı Hakan Tamar, festivalde sahne alacak. Canlı yayın programını www.zorlupsm.com adresinden takip edilebilirsiniz.
Bu konserler kaçmaz

Salon, 22 Eylül’de başlayacak yeni sezonunda sanatın her alanına yer ayırırken takipçilerine de şimdiden ajandalarına alacakları bir program sunuyor. Salon’da yeni sezon, Alman synthpop prodüktörü Marius Lauber’in solo projesi Roosevelt ile 22 Eylül Cuma akşamı başlayacak. Roosevelt, 80’leri hatırlatan, bir yandan tekno altyapısına yakın duran, bir yandan da synthlerin başrolü oynadığı chillwave tınılarının hakim olduğu parçalarıyla sezonun ilk konserinde dinleyici ile buluşacak. Salon, Roosevelt ile yapacağı başlangıcın ardından neo-klasik müziğin çıkış yapan isimlerinden bir tanesiyle Zoe Keating’le programına devam edecek. Besteleriyle hem pop’a hem de klasik müziğe göz kırpan Zoe Keating, 27 Eylül Çarşamba akşamı Salon sahnesinde olacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.