Gündem TBMM Başkanı Şentop Ezan bin yıllık bir gayretin ve imanın bu topraklardaki mührüdür

TBMM Başkanı Şentop: Ezan bin yıllık bir gayretin ve imanın bu topraklardaki mührüdür

TBMM Başkanı Mustafa Şentop sosyal medya hesabı üzerinden İzmir'de cami hoparlöründen yapılan skandal müzik yayınına sert tepki gösterdi. Şentop, "Ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark yoktur. Ezan düşmanlarına dün olduğu gibi bugün de hadleri bildirilecektir." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TBMM Başkanı Mustafa Şentop
TBMM Başkanı Mustafa Şentop

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark olmadığı belirterek, "Ezan düşmanlarına dün olduğu gibi bugün de hadleri bildirilecektir." ifadesini kullandı.

Ezan aynı zamanda hürriyetimizin sembolüdür

Şentop, İzmir Müftülüğünün, merkezi ses sistemi frekansına girilerek kentteki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Ezanın, bin yıllık bir gayretin ve imanın bu topraklardaki mührü olduğuna vurgu yapan Şentop, "Bu yüzden ezan sadece ibadet çağrısı değil, aynı zamanda hürriyetimizin sembolüdür." değerlendirmesinde bulundu.

  • Şentop "Ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark yoktur. Ezan düşmanlarına dün olduğu gibi bugün de hadleri bildirilecektir." ifadelerini kullandı.

Sabotajın merkezi CHP: CHP’li Banu Özdemir’in Suriye PKK’sına destek mesajları ortaya çıktı
GÜNDEM
Sabotajın merkezi CHP: CHP’li Banu Özdemir’in Suriye PKK’sına destek mesajları ortaya çıktı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.