Gündem Tele diplomasi

Tele diplomasi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya liderleriyle yürüttüğü yoğun diplomasi telefon trafiğine de yansıdı.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Erdoğan, Ocak ayından beri 44 telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Erdoğan, Ocak ayından beri 44 telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan, Ocak ayından beri 44 telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı, geçen yıl 14 kez telefonla görüştüğü Rusya lideri Vladimir Putin ile yoğun gündem nedeniyle 11 kez telefonla konuştu. Erdoğan’ın Putin’den sonra en çok görüştüğü isim Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron oldu. Macron ile 6 kez yaptığı görüşmede Suriye’deki gelişmeler ele alındı. Erdoğan, 4 defa ABD Başkanı Donald Trump ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 2 defa İngiltere Başbakanı Theresa May, Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Katar Emiri ve Özbekistan Cumhurbaşkanı ile konuştu.

SURİYE KONUŞULDU

Erdoğan ayrıca bu süreçte Cezayir, Kosova, Sırbistan, Almanya, Azerbaycan, Güney Afrika, Suudi Arabistan, Bulgaristan ve Tunus liderleri ile görüştü. Öte yandan Erdoğan, dün akşam Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan ve Merkel görüşmede Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurgu yaparak, siyasi çözüm için somut adımların atılması gerektiğini işaret etti. Erdoğan dün akşam ayrıca NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i Külliye’de kabul etti. Görüşmede Türkiye-NATO ilişkileri ve başta Suriye olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

Ege’de gereken
karşılığı veririz
GÜNDEM
Ege’de gereken karşılığı veririz

Kan kokusu alan geliyor
GÜNDEM
Kan kokusu alan geliyor
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.