Gündem Tele diplomasi

Tele diplomasi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya liderleriyle yürüttüğü yoğun diplomasi telefon trafiğine de yansıdı.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Erdoğan, Ocak ayından beri 44 telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Erdoğan, Ocak ayından beri 44 telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan, Ocak ayından beri 44 telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı, geçen yıl 14 kez telefonla görüştüğü Rusya lideri Vladimir Putin ile yoğun gündem nedeniyle 11 kez telefonla konuştu. Erdoğan’ın Putin’den sonra en çok görüştüğü isim Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron oldu. Macron ile 6 kez yaptığı görüşmede Suriye’deki gelişmeler ele alındı. Erdoğan, 4 defa ABD Başkanı Donald Trump ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 2 defa İngiltere Başbakanı Theresa May, Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Katar Emiri ve Özbekistan Cumhurbaşkanı ile konuştu.

SURİYE KONUŞULDU

Erdoğan ayrıca bu süreçte Cezayir, Kosova, Sırbistan, Almanya, Azerbaycan, Güney Afrika, Suudi Arabistan, Bulgaristan ve Tunus liderleri ile görüştü. Öte yandan Erdoğan, dün akşam Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan ve Merkel görüşmede Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurgu yaparak, siyasi çözüm için somut adımların atılması gerektiğini işaret etti. Erdoğan dün akşam ayrıca NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i Külliye’de kabul etti. Görüşmede Türkiye-NATO ilişkileri ve başta Suriye olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

Ege’de gereken
karşılığı veririz
GÜNDEM
Ege’de gereken karşılığı veririz

Kan kokusu alan geliyor
GÜNDEM
Kan kokusu alan geliyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.