Gündem Tokatın Başçiftlik ilçesinde koronavirüs vakası hiç görülmedi

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde koronavirüs vakası hiç görülmedi

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde koronavirüs vakası hiç görülmedi

Dünyada ve Türkiye'de koronavirüs kaynaklı vakalar devam ederken, Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde koronavirüs vakası görülmemesi dikkat çekti. Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel, bu başarının sırrını açıkladı.

Haber Merkezi İHA
Başçiftlik
Başçiftlik

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen ve tüm dünyaya yayılan korona virüsün bugüne kadar Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde görülmediği açıklandı.

Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel, 8 bin 323 nüfuslu ilçede ilk günden itibaren koronavirüs tedbirlerinin harfiyen uygulandığını söyledi.

İlçede yaşayan vatandaşların yaşının genel olarak 65 yaş üstü olduğuna dikkat çeken Başkan Tunçel, “Koronavirüsün dünyaya ve ülkemize yayılmasından sonra benim en büyük korkum nüfusunun 65 yaş ortalamasının üzerinde olması idi. Bu sebebiyle virüsün bulaşmasıyla çok ağır bedeller ödeyeceğimizi düşünüyorduk. Rabbime şükürler olsun ki ilçemizde bugüne kadar hiçbir vakamız olmadı. İnşallah bugünden sonra da olmaz” dedi.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi karantinaya alındı
KORONAVİRÜS
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi karantinaya alındı

İlçeye gelenler evlerinde karantina da tutuldu

Başkan Tunçel, ilçe nüfusunun büyük bir kısmının İstanbul’da yaşadığına dikkat çekerek, "İlçemize dışarıdan gelen olan hemşehrilerimize 14 günlük karantina uygulaması yaptık. Hükümetimizin aldığı kararları harfiyen uyguladık. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmamalarını sağlayarak tüm ihtiyaçlarını karşıladık. İlk günden itibaren 5 bin adet maske, 100 koli gıda, 2 bin adet eldiven, 10 bin litre dezenfektan kullandık. İnşallah budan sonra aynı tedbirleri alarak korona virüs ilçemize bulaşmadan ülkemizi ve dünyayı terk etmesini diliyorum" diye konuştu.

İstanbul'da endişelendiren görüntü: Şişli'deki semt pazarında iç içe alışveriş yaptılar
FOTOĞRAF 7
Title
Şişli, Feriköy'de kurulan semt pazarına akın eden vatandaşlar, koronavirüs salgınıyla mücadele etme kapsamında alınan önlemleri hiçe saydı.
Title
Maske takmayı ihmal etmeyen vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına ise uymadı.
Title
Vatandaşlar, yasak olmasına rağmen sebze ve meyveleri elleriyle seçti.
Title
Title
Title
Title
İstanbul'da endişelendiren görüntü: Şişli'deki semt pazarında iç içe alışveriş yaptılar
İstanbul Şişli'de kurulan semt pazarlarında yapılan tüm uyarılara rağmen koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemlere uyulmadı. Pazara akın eden vatandaşlar sosyal mesafeyi hiçe sayarken sebze ve meyveleri elleriyle seçti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.