Gündem Tokatta ele geçirildi

Tokat'ta uyuşturucu operasyonu - Tokat yerel haberleri

Tokat'ta ele geçirildi

Tokat'ta esrar satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 430 ectasy hap, 360 gram afyon sakızı 245 gram esrar, 16 gram skunk ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Haber Merkezi IHA
430 ectasy hap, 360 gram afyon sakızı 245 gram esrar, 16 gram skunk ele geçirildi.
430 ectasy hap, 360 gram afyon sakızı 245 gram esrar, 16 gram skunk ele geçirildi.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Niksar ve Yeşilyurt ilçelerinde uyuşturucu satıcıların yönelik operasyon düzenledi.

Yeşilyurt ilçesinde ikamet eden Y.K. isimli şahsın ilçe de uyuşturucu sattığı bilgisine ulaşan narkotik ekipleri şahsın üzerine yapılan aramada uyuşturucu madde buldu. Şahsın evinde yapılan aramada ise 360 gram afyon sakızı ele geçirildi. Operasyonda Y.K. ile birlikte R.R. ve A.E. isimli şahıslar da gözaltına alındı.

Ayrıca, Niksar ilçesine yapılan operasyonda ise R.B. isimli şahısın ikametinde yapılan operasyonda 430 ectasy hap, 245 gram esrar, 16 gram skunk uyuşturucu madde ile birlikte 7 bin TL ile 200 dolar ele geçirildi. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Jandarma ekipleri şaşkına döndü
GÜNDEM
Jandarma ekipleri şaşkına döndü

Uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmıyor
GÜNDEM
Uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmıyor
Trump'ın yazdığı mektuba yanıt Barış Pınarı Harekatı ile verildi
Gündem

Trump'ın yazdığı mektuba yanıt Barış Pınarı Harekatı ile verildi

ABD Başkanı Trump tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderildiği iddia edilen mektubun bir kopyası Amerikan basınında yayınlandı. Diplomatik nezakete uymayan üslubu nedeniyle gerçekliği soru işareti olan mektubu Beyaz Saray'a yakın tüm gazeteciler doğruladı. Oldukça saygısız bir dile sahip mektubun yayınlama tarihi ise 9 Ekim. Bilindiği üzere Türkiye, ABD'nin büyük tepki gösterdiği Barış Pınarı Harekatı'nı 9 Ekim tarihinde başlattı. Bu durum, 'Trump'ın nezaketsiz mektubuna yanıtı Türkiye sahada verdi' görüşünü gündeme taşıdı.
Yargı paketi kabul edildi
Gündem

Yargı paketi kabul edildi

Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında belirlenen amaç ve hedefler doğrultusunda düzenlemeler içeren Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Buna göre Cinsel istismar mağduru çocukların soruşturma evresindeki beyanları, bunlara yönelik hizmet veren merkezlerde cumhuriyet savcısının nezaretinde uzmanlar aracılığıyla alınacak. Ayrıca haber verme sınırlarını aşmayan veya eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmayacak. Baroya kayıtlı, en az 15 yıllık avukatlara yeşil pasaport verilebilecek. İdari yargıda da ses ve görüntü nakledilmesi yoluyla duruşma yapılabilecek.

Uzlaştırma ve ön ödeme kapsamındaki suçlar hariç, cumhuriyet savcısı, üst sınırı 3 yıl veya daha az süreli hapis cezasını gerektiren suçlarda, kamu davasının açılmasını 5 yıl süreyle erteleyebilecek.

Atama Kararları Resmi Gazete’de
Gündem

Atama Kararları Resmi Gazete’de

Dışişleri Bakanlığı ve Türk İhracat Kredi Bankası’na ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan İkili Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’ne İlhan Kemal Tuğ getirildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.