Gündem Topbaşa Devlet Madalyası verildi

Topbaş'a Devlet Madalyası verildi

İstanbul Büyükşehir Belediye ve Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Başkanı Kadir Topbaş'a Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Mınnıhanov tarafından Devlet Madalyası verildi. Topbaş, Devlet Madalyası Takdim Töreni'nden sonra Kazan Üniversitesi'nde öğrencilere hitap etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Topbaşa Devlet Madalyası verildi
Geçen yıl Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-Hye tarafından “Güney Kore Devlet Kültür Nişanı" ile ödüllendirilen İstanbul Büyükşehir Belediye ve Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Başkanı Kadir Topbaş'a şimdi de Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Mınnıhanov tarafından Devlet Madalyası verildi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki törende konuşan Mınnıhanov " Sayın Topbaş, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Dünya Başkanı olarak verdiği hizmetlerin yanı sıra İstanbul ile Kazan şehirleri arasındaki işbirliğinde büyük katkı sağlamıştır. Bu sebeple Sayın Topbaş'a halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Başkan Topbaş ise konuşmasında “Yereli dışlayarak ulusal politika üretmek artık imkansız hale gelmiştir. Küresel istikrar ve sürdürülebilirlik için yerel yönetimlerin katkısının önemlidir.

Ben Dünya çapında yerel yönetimlerin güç kazanması için mücadele ediyorum. İstanbul ve Kazan şehirleri bölgelerinde yeniliklerin başını çekecek potansiyele ve güce sahiptir. Ödül için teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Tataristan Cumhurbaşkanı Mınnıhanov, Başkan Topbaş'a Devlet Madalyası'nı takdim etti.

KAZAN ÜNİVERSİTESİ'NDE KONUŞTU

Topbaş, Devlet Madalyası Takdim Töreni'nden sonra Kazan Üniversitesi'nde öğrencilere hitap etti. Üniversitenin Türkoloji bölümündeki öğrencilerle bir araya gelen Topbaş'a Rusya Federasyonu Başkanı Putin imzalı “23. Kazan Üniversite Yaz Oyunları Hatıra Madalyası" da verildi.

UCLG AVRASYA BÖLGE TOPLANTISI

Topbaş, Kazan Belediye Başkanı İlsur Metshin ile birlikte UCLG Avrasya Bölge Teşkilatı toplantısına da katıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.