Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem TSKnın E-7T HİK uçağı ilk yurtdışı görevini gerçekleştirdi NATO ülkesi hava sahasında uçuş yaptı

TSK'nın E-7T HİK uçağı ilk yurtdışı görevini gerçekleştirdi: NATO ülkesi hava sahasında uçuş yaptı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), NATO güvence tedbirleri kapsamında, E-7T Havadan İhbar ve Kontrol (HİK) Uçağı tarafından ilk defa başka bir NATO ülkesi hava sahasında görev icra edildiğini bildirdi.

Haber Merkezi AA
TSKnın E-7T HİK uçağı ilk yurtdışı görevini gerçekleştirdi: NATO ülkesi hava sahasında uçuş yaptı
E-7T HİK uçağı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 16 Nisan'da Romanya hava sahasındaki görevde, Romanya Kontrol İhbar Merkezi ile Link-16 üzerinden hava resmi paylaşımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Romanya hava sahasındaki görev kapsamında, elektronik destek ile deniz resmi oluşturma ve paylaşma faaliyetinin de gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, İspanya'daki CAOC (Combined Air Operations Centre) Torrejon'a tespitlerin bildiriminin sağlandığı kaydedildi.

TSK'nın E-7T HİK uçağı, ilk defa NATO ülkesinde görev yaptı
OYNAT 00:33
TSK'nın E-7T HİK uçağı, ilk defa NATO ülkesinde görev yaptı
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), NATO güvence tedbirleri kapsamında, E-7T HİK uçağı tarafından ilk defa başka bir NATO ülkesi hava sahasında görev icra edildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 16 Nisan'da Romanya hava sahasındaki görevde, Romanya Kontrol İhbar Merkezi ile Link-16 üzerinden hava resmi paylaşımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Barış Kartalı uçaklarına yerli damga: Lojistiği yerli sanayii ile sağlanacak
EKONOMİ
Barış Kartalı uçaklarına yerli damga: Lojistiği yerli sanayii ile sağlanacak

TSK’nın ‘öncü’ gücü
GÜNDEM
TSK’nın ‘öncü’ gücü
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.