Gündem Türk Alman Üniversitesinde öğretim görevlisine köpekler saldırdı

Türk Alman Üniversitesi'nde öğretim görevlisine köpekler saldırdı

İstanbul'un Beykoz ilçesinde bulunan Türk Alman Üniversitesi'nde, bir öğretim görevlisi 10'dan fazla köpeğin saldırısına uğradı. Konuyla ilgili üniversiteden yapılan açıklamada öğretim görevlisinin ciddi şekilde yaralandığı ve tedavisinin hastanede devam ettiği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Türk Alman Üniversitesinde öğretim görevlisine köpekler saldırdı
Türk Alman Üniversitesi

Cuma akşamı Türk Alman Üniversitesi’nde bir öğretim görevlisi çalışmalarını tamamladıktan sonra, kampüsün içindeki açık otoparkta park halinde bulunan aracına doğru yürürken köpek saldırısına uğradı. Saldırının 12-14 köpek tarafından gerçekleştiği kamera kayıtlarında görüldü.

Kampüsünün içerisinde çok sayıda köpek bulunan üniversite, daha önce bazı şikayetler üzerine köpeklerin bir kısmını kampüsün dışındaki çitlerle çevrili özel bir alana kapatmıştı. Okuldaki öğrenciler ve öğrenci kulüpleri köpeklerin bakımını üstleniyor.

KÖPEKLERİN BULUNDUĞU ALANIN KAPISINI AÇTILAR

Artı49.com'da yer alan habere göre: Diğer kamera görüntülerinden, köpekler için hazırlanan özel alanın kapısının bazı şahıslar tarafından açıldığı ve köpeklerin serbest bırakıldığı gözüküyor. Üniversite yaptığı açıklamada, köpeklerin özel alanının kapısını açan şahıs veya şahısların tespit edilmeye çalışıldığını ve görüntülerin savcılığa intikal ettirileceğini kamuoyuna sundu.

Olay aydınlatılana kadar, kampüsteki köpeklerin hepsi okul yönetimi tarafından toplatılıyor. Okuldaki hayvan sever öğrenciler, okul yönetiminden toplanan köpeklerin akıbetiyle ilgili bilgi almak istiyorlar. Öğrenciler, sadece saldıran köpeğin tespit edilmesini diğer köpeklerin yıllardır içinde yaşadıkları kampüsten uzaklaşmamasını istiyorlar ve bu sebeple okul rektörlüğüne mail kampanyası başlattılar.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ TEDAVİ ALTINDA

Üniversite, saldırıya uğrayan öğretim görevlisinin köpek saldırısı sebebiyle ciddi şekilde yaralandığını ve halihazırda hastanede tedavi altında olduğunu açıkladı.

Sokak köpeklerinin saldırısına uğradı: Ölümden döndü
GÜNDEM
Sokak köpeklerinin saldırısına uğradı: Ölümden döndü

Sokak köpeğin saldırısına uğrayan 3 yaşındaki Mert ölümden döndü
GÜNDEM
Sokak köpeğin saldırısına uğrayan 3 yaşındaki Mert ölümden döndü

Komşudan dönerken dehşeti yaşadı: Kangal cinsi köpek saldırısıyla hastanelik oldu
GÜNDEM
Komşudan dönerken dehşeti yaşadı: Kangal cinsi köpek saldırısıyla hastanelik oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.