Gündem Türkiye Kerkükte Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu açacak

Türkiye Kerkük'te Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu açacak

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Anestezi Uzmanı Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla Kerkük'te Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu açılacağını söyledi.

Haber Merkezi AA
Kerkük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abbas Taki
AA
Kerkük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abbas Taki
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Anestezi Uzmanı Prof. Dr. Arzu Yılmaz
AA
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Anestezi Uzmanı Prof. Dr. Arzu Yılmaz

Irak'ın Kerkük kentinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunun açılacağı belirtildi.
Kerkük Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası Bilimsel Tıp Kongresine katılan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesinden bir heyet açılacak yüksel okul için yer araştırmasında bulundu.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Anestezi Uzmanı Prof. Dr. Arzu Yılmaz, yaptığı açıklamada, ''Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Kerkük'te Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu açılacak.'' dedi.
Kerkük'e gelerek meslek yüksek okulu binası için yer tespit etmeye çalıştıklarını aktaran Yılmaz, Türkiye'nin bu alanda öğrencilerin yetiştirilmesinde önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Yılmaz, Kerkük'te sağlık alanında öğrencileri daha iyi seviyede yetiştirmeyi planladıklarını aktardı.
Kerkük'te söz konusu okulun açılması nedeniyle sağlık alanında önemli katkılar sunacağını dile getiren Kerkük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abbas Taki, ''Kerkük'te böyle bir adımın atılmasından dolayı Türkiye'ye teşekkür ederiz.'' ifadesini kullandı.

Endonezya'daki Agung Yanardağı'nda hareketlilik
DÜNYA
Endonezya'daki Agung Yanardağı'nda hareketlilik

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.