Gündem Türkiyeye sokmuşlar Tüp içinde ele geçirildi

Hakkari haberleri: Yükeskova’da 2 tüp içerisinde yılan zehri kimyasal madde ele geçirildi

Türkiye'ye sokmuşlar: Tüp içinde ele geçirildi

Yükeskova’da yapılan operasyonda yurt dışından getirilen 2 tüp içerisinde yılan zehri bulunan kimyasal madde ele geçirildi.

Haber Merkezi IHA
Hakkari Yükeskova’da 2 tüp içerisinde yılan zehri kimyasal madde ele geçirildi
Hakkari Yükeskova’da 2 tüp içerisinde yılan zehri kimyasal madde ele geçirildi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde "Red Mercury’ (kırmızı cıva) yazılı tüp, tüp içinde yeşil renkli (yılan zehri olduğu değerlendirilen) madde ve 2 şeffaf tüp içinde kimyasal madde ele geçirildi.

TÜPLER İÇİNDE ELE GEÇİRİLDİ

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesi, suç ve suç unsurlarının elde edilerek, şüphelilerin yakalanması amacıyla yapmış oldukları çalışmalar kapsamında; 14 Mart 2019 günü Yüksekova ilçesinde yurt dışından temin edilen tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulacağı, el değiştirileceği ve satılacağı bilgisi edinilmesi üzerine operasyon icra edildi. Operasyonda 1 adet ‘Red Mercury’ (kırmızı cıva ) yazılı tüp, 1 adet tüp içerisinde yeşil renkli (yılan zehri olduğu değerlendirilen), madde ve 2 adet şeffaf tüp içerisinde kimyasal madde ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir” denildi.

Hakkari'de ele geçirilen kimyasal dolu tüpler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.