GündemUyuşturucu baronuna operasyonda gözaltına alınan isim şoke etti

Uyuşturucu baronuna operasyonda Cinayet Büro Başkomiseri de gözaltına alındı

Uyuşturucu baronuna operasyonda gözaltına alınan isim şoke etti

Uluslararası çete lideri ve uyuşturucu baronu İranlı Naji Sharifi Zindaşti İstanbul'da yakalandı. Çete ile bağlantısı olduğu öne sürülen Cinayet Büro Başkomiseri F.Y. de gözaltına alındı

Diğer
Uyuşturucu baronuna operasyonda Cinayet Büro Başkomiseri de gözaltına alındı.
Uyuşturucu baronuna operasyonda Cinayet Büro Başkomiseri de gözaltına alındı.

Uyuşturucu baronu İranlı Naji Sharifi Zindaşti’nin yakalandığı operasyonun ardından çeteyle bağlantısı olduğu iddiasıyla eski Cinayet Büro Başkomiseri F.Y. de gözaltına alındı. 2014’te Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldürmesi olayını azmettirdiği iddiasıyla tutuklanan Orhan Üngan, uyuşturucu hesaplaşmalarındaki cinayetlere F.Y. ile birkaç polisi rüşvet almakla suçlamıştı. Zindaşti’nin, F.Y.’yi Dubai’ye tatile gönderdiğini iddia eden Üngan, ikilinin mesajlaşmalarını da delil olarak mahkemeye sunmuştu.

Öte yandan Zindaşti’nin villasına yapılan baskında, 30 Nisan 2017’de Maslak’taki silahlı saldırıda GEM TV sahibi İranlı asıllı İngiliz vatandaşı işadamı Saeel Karimian ile ortağının öldürülmesiyle ilgili aranan A.K.’nın da yakalandığı ortaya çıktı.

İHA
Uyuşturucu baronu İranlı Naji Sharifi Zindaşti’nin takip görüntüleri.

Gazete Habertürk'ün haberine göre Avukat Kudbettin Kaya cinayetini aydınlatmak için çalışmalarını sürdüren polis, İstanbul ve Muğla’da önceki gün eşzamanlı operasyon yaptı. Olaydan sonra kaçan tetikçinin terk ettiği araçta bulunan parmak izlerinden yola çıkarak isimleri belirlenen şüphelilere yönelik birçok adres basıldı. B.K., İ.K.A., E.A., ve A.T.’nin gözaltına alındı.

Zindaşti’ye
ABD’den servet!
GÜNDEM
Zindaşti’ye ABD’den servet!

Uyuşturucu baronu adım adım takip edilmiş
GÜNDEM
Uyuşturucu baronu adım adım takip edilmiş

Zindaşti’ye Topuz sorulacak
GÜNDEM
Zindaşti’ye Topuz sorulacak

Müge Anlı geri adım attı
Hayat

Müge Anlı geri adım attı

Olaylı Beşiktaş-Fenerbahçe maçından sonra "Futbolcular dönüp taraftarlara saldırmayacaklar" diyen Müge Anlı, gelen tepkiler üzerine geri adım attı. Müge Anlı, "Ben küfür edilmemesini her zaman söyledim" diye konuştu.
Kanal İstanbul’a sürpriz talip
Ekonomi

Kanal İstanbul’a sürpriz talip

Güney Kore 1915 Çanakkale Köprüsü'nün ardından kamuoyunda 'Çılgın proje' olarak da bilinen Kanal İstanbul projesine de talip oldu. Yakın zamanda ihalesinin yapılması planlanan dev proje, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki hafta yapacağı Güney Kore ziyaretinde detaylı olarak ele alınacak.
Hasan Ali Kaldırım'dan 'muz' açıklaması: Kan şekerim düştü
Spor

Hasan Ali Kaldırım'dan 'muz' açıklaması: Kan şekerim düştü

Tatil edilen derbide olayların çıktığı sırada kenarda muz yerken görülen Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım, oyuna ara verilince kan şekerinin düştüğünü belirtirken "Bunun farklı yönlere çekilmesine hiçbir anlam veremiyorum" dedi.
Şaka nedeniyle nikahı kıyılmayan çift konuştu
Gündem

Şaka nedeniyle nikahı kıyılmayan çift konuştu

Geçtiğimiz gün nikah masasında yaptığı "Hayır demek ne mümkün, tabii ki evet" yanıtı nedeniyle memurun nikahını kıymadığı gelin Hatice Koşman, amacının sadece şaka yapmak olduğunu söyledi. Damat Turgut Dinçer Güneri de memura tepki göstererek, "15 dakika dil döktük, ikna olmadı. Yaptığımız tüm masraflar boşa gitti" dedi. Nikah kıymayan memur ise kanunu uyguladığını vurguladı.
Suudi Arabistan füzeyi havada imha etti
Dünya

Suudi Arabistan füzeyi havada imha etti

Suudi Arabistan’ın, Yemen’den Husiler tarafından Necran kentine atılan balistik füzeyi havada imha ettiği açıklandı.