Gündem Vatandaştan İmamoğluna CHP ile iş olmaz

​Vatandaştan İmamoğlu'na: CHP ile iş olmaz

Vatandaştan İmamoğlu'na: CHP ile iş olmaz

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli ziyareti sırasında bir vatandaşla ilginç bir sohbet yaşadı. Maruze Keleş adındaki bir vatandaş, kendisinden oy isteyen CHP'li İmamoğlu'na, "CHP'lilerle iş olmaz. Onlar Türkiye'yi yer bitirir. Tayyip Erdoğan biriktirdi, onlar da gelir yer. Aynı Suriyeliler gibi oluruz" dedi.

Haber Merkezi DHA
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Maruze Keleş adındaki yaşlı kadının sohbeti güne damgasını vurdu.
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Maruze Keleş adındaki yaşlı kadının sohbeti güne damgasını vurdu.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli ilçesini ziyaret etti. İlçenin Çarşamba pazarına gelen İmamoğlu, burada esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

İmamoğlu, pazar gezisinin en ilginç diyaloğunu Maruze Keleş adlı bir vatandaşla yaşadı. Önce İmamoğlu ile geçim sıkıntısı üzerine bir süre sohbet eden Keleş, İmamoğlu'na "Sen Tayyip Erdoğan'a bağlı değilsen oy yok.” dedi.

CHP'li İmamoğlu'nun "Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayıyım" demesi üzerine, Keleş, şu ifadeleri kullandı:

  • “Yok yok onlardan iş olmaz. Onlar Türkiye'yi yer bitirir. Tayyip Erdoğan biriktirdi, onlar da gelir yer. Aynı Suriyeliler gibi oluruz. Biz Suriyelileri kabul ettik ama bizi kimse kabul etmez. Ben 15 günlük evliydim. Evliliğimi anlamadım. Tüp kuyruklarında, yağ kuyruklarında durduk. Onun zamanında her yer çöptü”

Sohbetin devamında, "Sana börek, kete yaparım ama oy vermem" diyen Keleş'e, İmamoğlu, "Oyunuzu değil, duanızı istiyorum. Seçileceğim, gelip böreklerini, ketelerini yiyeceğim. Enerji alıp, 5 yıl deli gibi çalışacağım" yanıtını verdi.

ESNAF ODALARINI ZİYARET ETTİ

Pazarda alışveriş de yapan İmamoğlu, bir tezgahtan tarak alıp, takım tutan gazetecilere renklerine göre hediye etti.

İmamoğlu, başka bir tezgahtan da muz aldı. Vatandaşın dertlerini dinleyen ve iyi dileklerini alan İmamoğlu, esnafla ve meydanda oturan Sultanbeyli sakinleriyle de sohbet etme imkanı buldu.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile de bir süre ayaküstü sohbet eden İmamoğlu, daha sonra Sultanbeyli Şoförler Odası ve Esnaf Odası ile Oto Sanayi esnafına ziyaretlerde bulundu.

Yaşlı kadından Ekrem İmamoğlu'na: CHP ile iş olmaz
OYNAT 01:05
Yaşlı kadından Ekrem İmamoğlu'na: CHP ile iş olmaz
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, ilçe gezilerine Sultanbeyli ile devam etti. Sultanbeyli Çarşamba pazarına gelen İmamoğlu, burada esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. İmamoğlu, pazar gezisinin en ilginç diyaloğunu Maruze Keleş adlı bir vatandaşla yaşadı. Önce İmamoğlu ile geçim sıkıntısı üzerine bir süre sohbet eden Keleş, İmamoğlu'nun CHP adayı olduğunu öğrenince ' Onlarla iş olmaz' dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.