GündemVatikanın kararı kilise cemaatini harekete geçirdi

İstanbul haberleri: Vatikan’ın kararı ardından kilise cemaati imza kampanyası başlattı

Vatikan’ın kararı kilise cemaatini harekete geçirdi

50 yıla yakın bir süredir Türkiye’de görev yapan Latin-Katolik kilisesinin rahibi Felice Suriano'nun, Vatikan tarafından İsrail’de bir kiliseye tayin edilmesi, İstanbul'daki Latin-Katolik cemaatini harekete geçirdi

Haber MerkeziDiğer
Vatikan’ın kararı İstanbul’daki cemaati harekete geçirdi.
Vatikan’ın kararı İstanbul’daki cemaati harekete geçirdi.

İstanbul’daki Latin-Katolik cemaatinin, çok sevdikleri Latin-Katolik kilisesinin İtalyan rahibi Felice Suriano'nun Vatikan tarafından İsrail'de bir kiliseye tayin edilmesini durdurmak için imza kampanyası başlattığı belirtildi.

Milliyet gazetesinden Musa Kesler'in haberine göre; Rahip Suriano yaklaşık 50 yıldır Türkiye’deki kiliselerde görev yapıyordu. Osmanlı zamanında ticaret ve çeşitli amaçlarla İngiltere, İtalya, Fransa gibi ülkelerden gelen ve “Levanten” olarak adlandırılan kişilere hizmet veren kilisenin Türkiye’deki en eski isimlerinden olan rahip Suriano, son olarak Harbiye’de Dame de Sion Kilisesi’nin yanındaki, Saint Esprit Kilisesi’nde (Saint Esprit Katedrali olarak da biliniyor) görev yapıyordu.

'HAZIRLIKLARA BAŞLADI'

1846’da Papa tararından yaptırılan kilisenin cemaati, Vatikan’ın bu tayini durdurması için imza kampanyası başlattı. Milliyet.com.tr’de yer alan ayrıntıya göre; Yakınlarına ulaşılan ancak herhangi bir açıklama yapmak istemediği belirtilen Rahip Suriano'nun yeni görev yeri İsrail’e gitmek için hazırlıklara başladığı belirtildi.

PAPA, 2014 YILINDA KİLİSEDE AYİN YÖNETMİŞTİ

Papa Franciscus, 2014 Kasım ayındaki İstanbul ziyaretinde Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi ziyaretinin ardından Harbiye'deki Vatikan Temsilciliği gitmiş, buradan da Saint Esprit Kilisesi'ne geçerek akşam ayinini yönetmişti.

Güntkin Onay'dan derbi tahmini
Spor

Güntkin Onay'dan derbi tahmini

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Güntekin Onay, siyah-beyazlıların öne geçmesi durumunda maçı kazanacağını söyledi.
Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler
Hayat

Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler

İngiliz medyası, yeni bölümleri 2019’da başlayacak “Taht Oyunları” dizisinin hayranlarına, internetten “Diriliş Ertuğrul”u izlemelerini tavsiye etti. Haberde, Engin Altan Düzyatan için “Yeni Jon Snow” denildi. "Diriliş Ertuğrul" dizisini izleyen bir Amerikalının, diziye nasıl kendini kaptırıp heyecanla takip ettiğini anlatan notları ve "Diriliş Ertuğrul" dizisi ile ilgili yorumları güldürdü. İşte o notlar...
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...