GündemYanan fabrikanın sahibine 45 saattir ulaşılamıyor

Yanan fabrikanın sahibine 45 saattir ulaşılamıyor

Gaziantep'te iki gün önce çıkan yangında kül olan iplik fabrikasının sahibi Tuncay Kara'ya 45 saattir ulaşılamadı.

Haber Merkeziİhlas
Yanan fabrikadaki kayıp kişiyi arama çalışmaları sürüyor...
Yanan fabrikadaki kayıp kişiyi arama çalışmaları sürüyor...

Gaziantep'te 2 gün önce çıkan yangında iplik fabrikası kül olmuş, çalışanlar ve yakınları fabrika sahibi Tuncay Kara’nın içeride olduğunu iddia etmişti. Söndürme çalışmaları ile birlikte fabrikada başlatılan Tuncay Kara’yı arama çalışmaları olayın ardından geçen ikinci günde de devam ediyor. Yaklaşık 45 saattir ulaşılamayan fabrikanın sahibi Tuncay Kara’yı bulmak için itfaiye ekipleri, fabrika çalışanları ve AFAD ekipleri, hummalı arama ve kurtarma çalışmaları yürütüyor.

Çalışmalara UMKE de katılıyor

Arama çalışmalarındaki son durum hakkında bilgi veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cafer Yılmaz, arama çalışmalarına UMKE ekiplerinin de katıldığını söyledi.

REKLAM

Yılmaz, "Bugün arama tarama çalışmalarının ikinci günündeyiz. Aramalar devam ediyor. İtfaiye ve AFAD ekiplerinin yanında UMKE’yi de dahil ettik. İş yeri sahiplerinin elemanları dahil yaklaşık yüz kişilik bir ekiple arama tarama faaliyetlerimiz devam ediyor. Dün alanı 8 bölüme ayırmıştık, yarısını bitirdik sayılır. Fabrika sahibinin içeride girmiş olabileceği düşünülen yerlere yoğunlaştık. Depo kısımlarında yoğun çalışma yürütüyoruz. Bu akşam kendisinin en son görüldüğü alanları da bitirmiş olacağız. Diğer taraftan da içeride kalan suları deşarj ediyoruz. sular da tamamen boşaltıldıktan sonra tekrar ince bir arama daha yapacağız. Ayrıca enkazı kaldırma çalışmaları da yürütüyoruz. Ama enkazı, bir emareye ulaşabiliriz ihtimali ile dikkatle yürütüyoruz. Şu ana kadar hiç bir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarını dikkatli yürütüyoruz. Çünkü işçilerin iddiasına göre, işçiler dışarı çıkmış ama Tuncay Kara içeride kalmış. Biz de bunu ciddiye alarak hareket ediyoruz" dedi.

REKLAM

İşçiler yığıntılar arasında patronlarını arıyor
GÜNDEM
İşçiler yığıntılar arasında patronlarını arıyor

Kara'nın en son arka kapıyı açmak için içeriye girdiği tahmin ediliyor

İşçileri dışarı çıkartan Tuncay Kara’nın yangının devam ettiği fabrikaya arka demir kapıyı açmak amacıyla tekrar girdiği ileri sürüldü.

İşçilerin ifadesinin bu şekilde olduğunu belirten İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, "İşçilerin ifadesine göre Tuncay Bey en son işçileri çıkarmış. Ardından tekrar içeriye girmiş. Fabrikanın arka kısmında olan demir kapıyı açmak istemiş. Eğer bu kapıyı açabilirse, itfaiye araçları da buradan da girip, yangına her taraftan müdahale edebilir diye düşünmüş olabilir. Yangın olduğu dumanları ve rüzgarı da düşünürsek dumandan etkilenmiş ve kaçamamış olabilir. Biz bu iddiayı ciddiye alıyoruz. Burada enkazın arasında olabilir diye çalışmalarımızı bu bölgede yoğunlaştırdık" diye konuştu.

REKLAM

Yılmaz, Kara'nın görüldüğü bölgelerdeki enkazın 1-2 gün içerisinde kaldırılabileceğini, tüm enkazın ise 2-3 gün sürebileceğini ifade etti.

McGurk telaşta
Dünya

McGurk telaşta

Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından birçok Batılı ülke temsilcisi, Haseke’de PKK elebaşlarını ziyaret ediyor. ABD’nin Suriye’deki katliamlarından sorumlu isim Brett McGurk ise Abu Dabi’de BAE, İsrail ve S. Arabistanheyetleriyle görüştü. McGurk’ün ana gündemi TSK’nın Afrin sonrası muhtemel Münbiç ve Tel Abyad harekatları.
MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65
Gündem

MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Milli mutabakatın bugün Türkiye'deki oyu yüzde 65'tir. Dolayısıyla bugün, milletimizin birliğine kast edenlerle omuz omuza olanların seçimlerde hüsrana uğrayacağını görmüş bulunmaktayız" dedi.
Mersin İdmanyurdu küme düştü
Spor

Mersin İdmanyurdu küme düştü

Mersin İdmanyurdu, Tokatspor karşısında aldığı mağlubiyetin ardından 2. Lig'de bitime 11 hafta kala kümeden düşmeyi garantiledi.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
Osmanlı erkek nufüsunu saydı
Hayat

Osmanlı erkek nufüsunu saydı

Milyonlarca Türk vatandaşı soylarının nereye dayandığını öğrenmek için e-devlet sistemine girdi. Sonuçlar ise tam bir fiyaskoydu. 1830'ların öncesinin yer almadığı kayıtlarda sadece 1900'lü yıllardan sonra vefat eden yakınlarımıza ait bilgiler var. Osmanlı Arşivleri Daire Başkanı Önder Bayır ise "Bizde de 1830'lardan öncesi yok o kayıtlarda da sadece erkekler ve gayrimüslüm var" diyor.