Gündem Tarihi yarımadaya deniz havuzu geliyor

Tarihi yarımadaya deniz havuzu geliyor

AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, ilçede özellikle gençlerin sportif alanlara ve faaliyetlere rahat ulaşması için projeler geliştirdiklerine dikkat çekerek Samatya kıyısına deniz havuzları yapacaklarını açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Tarihi yarımadaya deniz havuzu projesi.
Tarihi yarımadaya deniz havuzu projesi.

AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, yerel seçimlere 14 gün kala çalışmalarını hızlandırdı.

Fatih'in Samatya kıyısında gençlerin denizle bulaşacağı deniz havuzları projesini açıklayan Turan, "Proje hazır, gençler burada kontrollü ve güvenli bir şekilde yüzebilecek" dedi.

En büyük planlamalarının Fatih'te yaşayan gençlerin sportif alanlara ve faaliyetlere ulaşmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Turan, "Fatih'in bir tarafı kara surları bir tarafı da denizle çevrili ama gençlerin denize güvenli bir şekilde girmeleri için bir yer yok . Şu andaki en büyük düşüncemiz şu; denizde kontrollü olarak, altından deniz suyunun geçtiği büyük bir platform oluşturmak. Gençler bu platformun üzerinde güneşlenip, denize girebilecek" diye konuştu.

AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan

"Gençleri denizle buluşturacağız"

Projenin hazır olduğunu söyleyen Ergün Turan, "Projeyi hazırladık, inşallah Marmara Deniz'i tarafında sahilin temiz olduğu iki üç nokta tespit ediyoruz, bunun bir tanesini ilk etapta kuracağız. Aileler de bu deniz havuzlarına çocukları geldiği zaman, hem can güvenliği hem de emniyeti açısından bir şey olmayacağını bildiği için rahat edecek. İnanıyoruz ki Fatih'teki gençler geçmişte olduğu gibi denizle buluşmuş olacaklar" diye konuştu.

Tarihi yarımadaya deniz havuzu geliyor.

Kontrollü ve güvenli deniz havuzu

Denizin içinde havuzların, platformların olacağını söyleyen Turan, projenin denizin içinde ve deniz suyu olacağını aktardı. Turan, güvenlik görevlileri ve can kurtaranların da görev yapacağını ve gençlerin güvenli, kontrollü bir şekilde yüzebileceğini dile getirdi.

Tarihi yarımada deniz havuzu projesi.

Seçildiği takdirde 1 Nisan'dan başlayarak Fatih'i ayağa kaldıracaklarını söyleyen Turan, "Gençler şimdi de gelip bazı yerlerden denize girebilir ama kumsal yok, taşların üzerinden geçmek zorundalar. Bunun getirdiği bir takım güvenlik zafiyetleri de var. Kontrollü havuz yapacağımız. Yüzer platform üzerinde bir alan olacak" ifadelerini kullandı.

"Seçildikten sonra ilk işimiz projeyi hayata geçirmek"

Projenin Fatih’e yeni bir değer de katacağını ifade eden Turan, "Seçildikten son ilk işimiz bu projeyi hayata geçirmek. Biz Fatih'i tekrar yaşamın merkezi yapmak istiyoruz. Fatih bizim medeniyetimizin doğduğu yer. Sosyal dokuyu güçlendirmemiz lazım. Bunun için de gençlerin ve kadınların burada yaşantılarını kolay kılacak, keyifli hale getirecek yatırımlar ve icraatlarda bulunacağız. Fatih ile ilgili en büyük hayalimiz, ilçeyi önümüzdeki 5 yıl içinde eski muhteşem günlerine kültürün, sanatın, bilimin, konuşulduğu bir yer haline çevirmek" dedi.

Tarihi yarımadaya deniz havuzu geliyor.

"Birkaç noktada deniz temizliği çalışmalarını da yapıyoruz"

Deniz temizliği çalışmalarına başladıklarını belirten Turan, “Biz şimdi 1 tane düşünüyoruz ama büyük düşünüyoruz. Marmara Denizi kıyısında düşünüyoruz. Birkaç noktada deniz temizliği çalışmalarını da yapıyoruz. Projemiz hazır, ne yapacağımız hazır. Nasıl bir proje geliştireceğimiz hususunda da ilgili firmalarla da görüşmeye yapıyoruz. İnovatif bir iş olarak inşallah burada gençlerin kullanacağı yeni bir konsept olacak” ifadelerini kullandı.

İstanbul Havalimanı 7 Nisan'da tam kapasiteye geçiyor
EKONOMİ
İstanbul Havalimanı 7 Nisan'da tam kapasiteye geçiyor

Müteahhitlerin gözü Libya ve Irak yol haritasında
EKONOMİ
Müteahhitlerin gözü Libya ve Irak yol haritasında

Vatandaşın e-ihaleye ilgisi 246 milyon lira hasılat sağladı
EKONOMİ
Vatandaşın e-ihaleye ilgisi 246 milyon lira hasılat sağladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.