Gündem Yaz tatilinde on binlerce genç Kur&8217;an&8217;la buluştu

Yaz tatilinde on binlerce genç Kur’an’la buluştu

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yaz tatilinde on binlerce genç Kur’an’
Yaz tatilinde on binlerce genç Kur’an’
Okulların kapanmasıyla yaz tatiline giren ve Kur’an öğrenme isteğiyle kurslara kayıt yaptıran öğrenciler, Elif’ten çıktıkları yolu Kur’an-ı Kerim’e ulaşarak tamamladılar. Ailelerin, çocuklarını dini bilgi sahibi olması için Kur’an kurslarına göndermeleri nedeniyle kurslara katılan öğrenci sayısı her yıl katlanak artıyor. Bu yıl sadece İstanbul genelinde düzenlenen Yaz Dönemi Kur’an Kursları’ndan 150 bin öğrenci mezun oldu. Kulaksız Çarşı Camii’ndeki Kur’an Kursu’nu başarıyla tamamlayan 90 öğrenci için de bir tören düzenlendi. Törende, başarılı olan öğrencilere bilgisayar, bisiklet, tam ve çeyrek altından oluşan hediyeler verildi.

TALEP HER YIL ARTIYOR

Kulaksız Cami Derneği Başkanı Yusuf Eloğulları, Kur’an öğrenme isteğinde gözlenen artışın, ülkenin geleceği açısından sevindirici olduğunu söyledi. Kulaksız Kur’an Kursu’nu tamamlayan 90 öğrencinin 2 ay içinde Kur’an okur duruma ulaştığını ifade eden Eloğulları, “Kur’an öğrenen gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Eloğulları, Kur’an’ın olduğu yerde kötülüklerin barınamayacağını belirterek, ülkemizdeki genç neslin uyuşturucu, alkol gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmaları için Kur’an başta olmak üzere dini eğitim almalarının büyük önem taşıdığını söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.