Gündem Yeneroğlu Bozdağın ziyaretinin iptal edilmesi skandaldır

Yeneroğlu: Bozdağ’ın ziyaretinin iptal edilmesi skandaldır

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Yeneroğlu, Adalet Bakanı Bozdağ'ın Almanya'da katılacağı toplantının iptal edilmesine yönelik, "Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’ın ziyaretinin şehir yönetimi tarafından iptal edilmesi tam anlamıyla bir skandaldır" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Yeneroğlu: Bozdağ’ın ziyaretinin iptal edilmesi skandaldır
Mustafa Yeneroğlu
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da katılacağı etkinliğe izin verilmemesinin bir skandal olduğunu belirtti.

Yeneroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 1,5 milyon Türkiye kökenli seçmenin yaşadığı, kendisini ifade özgürlüğünün kalesi olarak adlandıran Almanya'da böyle bir şeyin vuku bulmasını beklemediğini ifade etti.

"Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ'ın ziyaretinin şehir yönetimi tarafından iptal edilmesi tam anlamıyla bir skandaldır." diyen Yeneroğlu, Türk-Alman ilişkilerindeki yaraları daha da derinleştiren bu iptal kararının, popülizm koktuğunu ve Türkiye'deki Almanya imajının yara aldığını kaydetti.


Kalın: Almanya'nın kararı skandal
GÜNDEM
Kalın: Almanya'nın kararı skandal

Çelik: Almanya ideolojik Berlin Duvarları inşa ediyor
GÜNDEM
Çelik: Almanya ideolojik Berlin Duvarları inşa ediyor


Yeneroğlu, “Özellikle bugünlerde çok tartışılan Deniz Yücel davasıyla alakalı olarak ifade özgürlüğü hususuna vurgu yapılmakta olduğunu görmekteyiz. Bu durumda akıllara şu soru gelmektedir: Terörle mücadelede Türkiye'nin yanında olacağına dair verdiği sözlerde hiçbir somut adım atmamışken ve hatta PKK, Türkiye'de katliamlarına devam edip taşeron örgütleri aracılığıyla Almanya'da serbestçe faaliyetlerini sürdürebiliyorken, acaba Almanya Türkiye'ye karşı dile getirdiği eleştirilerini ne kadar daha inandırıcı bir şekilde sürdürebilecektir?" ifadesini kullandı.

"Demokrasi ve toplanma hakkına engel olunması kabul edilemez"

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, Gaggenau'da bu akşam Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, pazar günü ise Köln'de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin yapacağı, kendileri tarafından organize edilen toplantılara Almanya'nın çeşitli engeller çıkarttığını söyledi.


Bozdağ: Almanya'nın kararı kabul edilemez
DÜNYA
Bozdağ: Almanya'nın kararı kabul edilemez

Kurtulmuş'tan Almanya'ya tepki: Mümkün değil
GÜNDEM
Kurtulmuş'tan Almanya'ya tepki: Mümkün değil


Sırakaya, Almanya'nın, iki temel hak olan demokrasi ve toplanma hakkına engel olmasının kabul edilebilir olmadığını belirterek, "Bu ülkede AK Parti'nin düzenlemiş olduğu etkinlikler çeşitli sebeplerle engellenirken, diğer parti ya da örgütlerin düzenlediği toplantılar desteklenmektedir. Bu çifte standardı kabul etmek mümkün değildir." dedi.

Sırakaya, Adalet Bakanı Bozdağ'ın duruma tepki göstererek Türkiye'ye geri döndüğünü, Ekonomi Bakanı Zeybekçi'nin katılacağı programı ise farklı bir salonda yapmayı planladıklarını ifade ederek, bu programla ilgili ayrıntılı bilgileri daha sonra duyuracaklarını belirtti.

Almanya'nın kendi ülkesinde bulunan yasa dışı örgütlerin toplantılarına göz yumduğuna dikkati çeken Sırakaya, ancak seçilmiş politikacıların burada yaşayan seçmenleriyle bir araya gelip onları bilgilendirmesine engel çıkarılmasının demokratik olduğunu iddia eden bir ülkeye yakışmadığını kaydetti.


Almanya Bozdağ'ın mitingini iptal etti
DÜNYA
Almanya Bozdağ'ın mitingini iptal etti

Almanya'dan Bozdağ'a çirkin kampanya
DÜNYA
Almanya'dan Bozdağ'a çirkin kampanyaUzmanlar saat aralığı vererek uyardı: 'Güneşten D vitamini almak için 30 dakika yeterli'
Hayat

Uzmanlar saat aralığı vererek uyardı: 'Güneşten D vitamini almak için 30 dakika yeterli'

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Tosun, vücut için büyük önem taşıyan D vitamininin vücutta en çok deriden salgılandığını belirterek, "Günlük yarım saat düzenli güneşlenme, vitamin alımı için yeterli olur" dedi.
Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Saliha Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz
Gündem

Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Saliha Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz

İstanbul'da yapılan yasa dışı gösteri sırasından polise yumruk atan DBP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'in dokunulmazlığı oy çokluğuyla kaldırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'te yapılan oylamada HDP ile aynı safta yer alarak ret oyu kullanan CHP'ye tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Soylu, "CHP Türk Polisi-PKK tercihinde gözünü kırpmadan PKK'lı Saliha Aydeniz'i tercih etti. Kılıçdaroğlu'nun da, polis istismarı yapan sünepelerinin de TBMM çatısı altındaki bu tercihten yüzü kızarmaz" dedi.
Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Salihe Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz
Gündem

Bakan Soylu'dan polise yumruk atan Salihe Aydeniz'e kalkan olan CHP'ye tepki: Yüzleri kızarmaz

İstanbul'da yapılan yasa dışı gösteri sırasından polise yumruk atan DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığı oy çokluğuyla kaldırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'te yapılan oylamada HDP ile aynı safta yer alarak ret oyu kullanan CHP'ye tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulunan Soylu, "CHP Türk Polisi-PKK tercihinde gözünü kırpmadan PKK'lı Salihe Aydeniz'i tercih etti. Kılıçdaroğlu'nun da, polis istismarı yapan sünepelerinin de TBMM çatısı altındaki bu tercihten yüzü kızarmaz" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.