Gündem Yıldırım Siyasi hayatımda Özalı örnek aldım

Binali Yıldırım: Siyasi hayatımda Turgut Özal'ı örnek aldım

Yıldırım: Siyasi hayatımda Özal'ı örnek aldım

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 26. yıl dönümünde Fatih'te bir otelde düzenlenen anma programına katıldı. Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada, "Siyaset hayatımda, iş hayatımda, rahmetli 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı hep örnek almışımdır" açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi DHA
Binali Yıldırım, Özal'ı anma töreninde konuştu.
Binali Yıldırım, Özal'ı anma töreninde konuştu.

Programa Yıldırım'ın yanı sıra, Turgut Özal'ın oğulları Ahmet ve Efe Özal da katıldı.

Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Siyaset hayatımda, iş hayatımda, rahmetli 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı hep örnek almışımdır. Aynı üniversiteden mezunuz. O da bizim büyüğümüz, mühendis ağabeyimizdi.

Bütün konulara pragmatik yaklaşır, inisiyatif alır ve analitik düşünerek, adeta bir mühendislik problemini çözer gibi yaklaşırdı.

Onun döneminde Türkiye, 80'li yılların ilk yarısından itibaren dünyaya açılan bir ülke oldu. Telekomünikasyon alanında yapılan değişim ve dönüşüm, esasında Türkiye'nin dünyaya açılması, serbest ekonomiye geçmesi ve ihracatla tanışmasının en büyük temelini teşkil eder."

Yıldırım ve İmamoğlu tokalaştı
GÜNDEM
Yıldırım ve İmamoğlu tokalaştı

Özal'ın ölümünün üzerinden 26 yıl geçti
GÜNDEM
Özal'ın ölümünün üzerinden 26 yıl geçti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.