Gündem Yolu yaptılar onları unuttular

Rize haberleri: Rize'de yol inşaatı sırasında Akarsu köyüne bağlantı yolu unutuldu

Yolu yaptılar onları unuttular

Rize'nin Güneysu ilçesinde yapımı tamamlanan duble yol inşaatı sırasında Akarsu köyüne daha önce giriş sağlanan yola bağlantı yapılması unutuldu. Bağlantı yolunun unutulması ile ters yöne girmek zorunda kalan sürücüler trafikte büyük tehlike geçiriyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Rize Akarsu köyü.
Rize Akarsu köyü.

Rize'de yeni yapımı tamamlanan duble yol inşaatı sırasında Akarsu köyüne daha önce giriş sağlanan yola bağlantı yapılması unutuldu. Rize merkeze bağlı köye ters yöne girerek ulaşmaya çalışan sürücüler, karşı yönden gelen araçlarla karşı karşıya gelince trafikte büyük tehlike ortaya çıkıyor.

Yapımı tamamlandıktan sonra trafiğe açılan yolda köye bağlantı yolu yanlış yerden verildi.

Kamulaştırma ile yapımı tamamlanan Güneysu karayolu duble yol inşaatı trafiğe açıldı. Rize merkeze yaklaşık 10 dakikalık mesafede olan köye araçlarıyla ulaşmak isteyen vatandaşlar ters yönü kullanarak köylerine ulaşım sağlamak zorunda kalıyor.

Ters yönde kalan bağlantı yolu.


Köye bağlantı yolunun yapılmasının unutulmasıyla ters yöne girerek köye ulaşamaya çalışan sürücüler, bu sırada karşı yönden gelen araçlarla da karşı karşıya kalıyor.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.