Hayat Klasik Müziği Anlamak dersleri başlıyor

“Klasik Müziği Anlamak“ dersleri başlıyor!

Ana felsefesi “Düşünen İnsan” yetiştirmek olan akademide dersler, katılımcıların nitelikli müziği dinlerken daha bilinçli olmalarını, yani dinlerken düşünebilmelerini, her zaman duyulan ama anlamları hiçbir zaman tam olarak bilinmeyen terimleri öğrenmelerini, müzik tarihinde önemli yer tutmuş birçok bestecinin hayatları ve eserleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Uzun yıllardan beri ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden Şevki Karayel tarafından kurulan Piyano Akademisi'nde tüm yıl boyunca devam edecek olan dersler, genel müzik tarihinin işlenmesinden sonra, dönemsel olarak müziğin edebiyat, resim ve sinema ile ilişkisinin ele alınması, eserlerin derinlemesine incelenmesi gibi katılımcıların da şekillendirebileceği konularla devam edecek.

Amatör olarak müzikle ilgilenen ve takip eden kişilere uygun olarak, bugüne kadar bu konular hakkında hiçbir fikri olmayanların da rahatlıkla anlayabilecekleri şekilde yapılacak olan müzik, müzik tarihi ve müzik teorisi üzerine başlangıç seviyesine uygun rehber derslerde klasik müziğin felsefesinin anlatılabilmesi hedefleniyor. Ayrıca derslerde, müzik terimlerinden orkestra ve enstrümanlarının tanıtılmasına, farklı dönemlere ait müziklerin dinlenmesinden üzerine inceleme yapılmasına ve konser kayıtlarının izlenmesine kadar birçok konu üzerinde durulacak.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.