Hayat 26 saat sıra bekledi 21 tane bilet aldı

26 saat sıra bekledi 21 tane bilet aldı

Adana'da yaklaşık 300 sanatsever, bu yıl 21'incisi düzenlenen Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nde sahnelenecek oyunların biletlerini tükenmeden alabilmek için dün sabahtan itibaren kuyruğa girmeye başladı. İnternetten satışın bugün saat 14.00'ten başlayacağı etkinlikte, gişe önünde sıraya ilk giren Saadet Ballı, 26 saatlik bekleyişin ardından toplam 21 bilet aldı.

Haber Merkezi DHA
Saadet Ballı
Saadet Ballı

Biletleri geçen yıl 2 saatte tükenen ve bu yıl 21'inci kez düzenlenen Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali kapsamında sergilenecek olan 8'i yabancı, 23'ü yerli, 31 oyunun biletleri gişeden bugün sabah 10.00'da satışa çıktı.

İnternetten satışın bugün 14.00'ten itibaren başlayacağı bildirilen festivalin gişeden 15 TL'ye satılan biletlerini tükenmeden satın almak isteyen yaklaşık 300 tiyatrosever, dün sabah saatlerinden itibaren Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde uzun kuyruklar oluşturdu.

Uluslararası Adana Tiyatro Festivali için bilet almak isteyen seyirciler uzun kuyruklar oluşturdu.

Tiyatroseverler, her oyunun bir temsilinden en fazla 4 biletin satıldığı festival için geceyi bilet kuyruğunda geçirdi.

Bazı kişilerin ise merkez içinde kurdukları kamp çadırında uyudukları görüldü.

9 YIL OLDUĞU GİBİ YİNE İLK BİLETİ ALDI

Tiyatroseverlerden Saadet Ballı, son 9 yıldır olduğu gibi bu yıl da festival için ilk bileti satın alan isim oldu. Dün saat 08.00 sıralarında sıraya girerek toplam 26 saat sıra beklediğini kaydeden Ballı, "21 tane oyun bileti satın aldım. Her yıl geliyorum, her yıl ilk bileti ben satın alıyorum. Elbette ki beklediğime değiyor" dedi.

50 yaşına gelmiş herkes yaptırmalı
HAYAT
50 yaşına gelmiş herkes yaptırmalı

Bora Duran da CHP'yi geri çevirdi
HAYAT
Bora Duran da CHP'yi geri çevirdi

Erdoğan Orhan Gencebay'dan bestesini istedi
HAYAT
Erdoğan Orhan Gencebay'dan bestesini istedi

Usta oyuncu Çukur ile ekranlara dönüyor
HAYAT
Usta oyuncu Çukur ile ekranlara dönüyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.