Hayat Altın Safran Belgesel Film Festivali başlıyor

Altın Safran Belgesel Film Festivali başlıyor

18. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin lansmanı gerçekleştirildi. Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, "Eskiden devam eden, eski kültürümüzde olan açıkhava sineması etkinliğini bu sene ilçemizde de gerçekleştireceğiz inşallah" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İhlas
Altın Safran Belgesel Film Festivali başlıyor
18. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin lansmanı gerçekleştirildi.

Sahip olduğu zengin kültürel mirası şehir ölçeğinde korumadaki başarısı Safranbolu'yu dünya kenti ününe kavuşturmuş ve UNESCO tarafından 1994 yılı sonunda Dünya Miras Listesi'ne dahil edilerek insanlığın ortak mirası haline gelmişti.

Safranbolu Belediyesi, bu mirasını korumak adına her yıl çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Uluslararası Altın Sarfan Belgesel Film Festivali'nin bu yıl 18'incisi düzenlenecek.

Çeşitli etkinlikler

29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan festivalin tanıtımı, Ankara MADO'da düzenlendi.

Kaymakam Ürkmezer, festival kapsamında şehrin her köşesinde canlı performanslar, mini konserler ve sergilerin yer alacağını ifade etti. Festivalde ayrıca TÜRKSOY'un Halk Dansları Topluluğu özel gösterimleri, karma resim sergisi ve şarkıcı Emre Aydın konseri yer alacak.

19 televizyon kanalının lisansı iptal edilebilir
HAYAT
19 televizyon kanalının lisansı iptal edilebilir

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.