Hayat Bir dünya sahnesi

Bir dünya sahnesi

İKSV tarafından bu yıl 22.kez düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali için geri sayım başladı. 17 Kasım-4 Aralık tarihleri arasında “Tiyatro Bir Kez Yaşanır” sloganıyla gerçekleşecek festival bu yıl yine yerli ve yabancı birçok oyunu seyirciyle buluşturacak. En yeni yerli yapımlardan uluslararası projelere ev sahipliği yapan festival bu yıl 21 ayrı mekanda tam 24 oyunla seyirciyi selamlayacak. Yerli oyunlar elbette programda fakat izleyicinin gözü yine yabancı oyunlarda. Bu yıl geçen yıla göre daha fazla yabancı oyun izleyeceğiz. Program ne var yok ne yok bir göz atalım…

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fourfold, insan ve mekanı merkezine alan bir
performans. 21-2 Kasım’da Moda Sahnesi’nde.
Fourfold, insan ve mekanı merkezine alan bir performans. 21-2 Kasım’da Moda Sahnesi’nde.

Bu yıl yurt dışından 12 tiyatro ve dans topluluğu seyirciyle buluşacak. Merakla beklenen oyunların başında Kanadalı yönetmen Robert Lepage’ın sahneye koyduğu, ünlü Rus oyuncu Evgeny Mironov’un 11 Hamlet karakterini canlandırdığı Hamlet | Collage’ geliyor. Dünya güncel dans sahnesinin öncü topluluklarından Nederlands Dans Theater I’in dört ayrı koreografiden oluşan dans maratonunu seyircisine sunacak. Oyun, 22-23 Kasım’da Zorlu PSM Ana Tiyatro’da.

TERZOPOULOS’SUZ OLMAZ

Yunan tiyatrosunun yaşayan en büyük ustası Theodoros Terzopoulos’a ait üçlemenin son oyunu Encore ile geçtiğimiz sene festivalde buluşan tiyatroseverler, bu yıl üçlemenin ilk iki oyunu Amor ve Alarme’ı izleme şansını yakalayacak. Amor 21 Kasım Çarşamba Zorlu PSM Draama Sahnesi’nde. Alarme ise 28-29 Kasım’da Zorlu PSM Studio’da izlenebilir.

Bununla birlikte, commedia dell’arte geleneğinin ilk akla gelen yazarlarından Carlo Goldoni’nin Komik Tiyatro’su (Il Teatro Comico), klasikleri güncel bir bakışla ele alan yönetmen Roberto Latini’nin yorumuyla festivalde izlenebilecek.

Klasikleri güncel bir bakışla ele alan yönetmen doğrudan oyunun özüne iniyor. İtalyan tiyatrosunun yakın geçmişine bakarak bu geçmişin mirasına sadık kalan yönetmen oyunla birlikte Avrupa’da tiyatronun geleceğini de tahayyül ediyor. Festivalin açılış oyunu olan “KomikTiyatro” 17 Kasım’sa saat20.30’da, 18 Kasım’da ise saat 15.00’te Uniq Hall’de izlenebilir.

REKLAM
Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.53'te.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.