Hayat Bir faydası daha keşfedildi

Bir faydası daha keşfedildi

Geçen hafta Japon bilimciler, siyah çayın kemik erimesini önlediğini açıklamıştı. Çayın faydası ile ilgili bir başka haber de Amerika'dan geldi. Araştırmacılara göre, günde 3 fincan çay içmek, kan şeker seviyesini dengeliyor ve diyabet riskini azaltıyor

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Bir faydası daha keşfedildi

Amerikalı araştırmacılar, günde üç fincan çay içmenin, diyabet riskini azalttığını savunuyor. Araştırmaya göre siyah çay, kandaki glikoz seviyesini düşürmeye yardımcı oluyor.
Çayın glikoz üzerindeki bu etkisi tip 2 diyabetin önlenmesinde ve kontrol altına alınmasında rol oynuyor. Framingham Üniversitesi’nin yürttüğü araştırmada, siyah çay laboratuvar ortamında demlendikten sonra mercek altına alındı. Çaydaki antioksidanın, kan şekerini yükselten enzimi önlediği görüldü. Çayın kalp ve damar sistemi için de faydalı olduğu belirtiliyor. Ntv'nin haberine göre uzmanlar, diyabetin önlenmesi ve kontrol altına alınmasına yardımcı olması için günde üç fincan çay içilmesini öneriyor. Tabii ki şekersiz içmek şartıyla.

Dünyada 360 milyonu aşkın tip 2 diyabet hastası var.
Obezite, hareketsizlik ve sağlık beslenme nedeniyle bu sayının artacağı öngörülüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.