Hayat Bu Yöntemle Saniyeler İçinde Çeviri Yapmak Mümkün

Bu Yöntemle Saniyeler İçinde Çeviri Yapmak Mümkün!

Dil öğrenmek ve globalleşen dünyaya daha kolay entegre olmak günümüz insanının zorunlulukları arasına girdi.

Haber Merkezi Diğer
Özellikle İngilizce bilen bir kişinin dünya üzerinde derdini anlatamayacağı bir yer yok gibi. Fakat bu kolaylık aynı zamanda sorunlara da yol açabiliyor. İngilizce bilmeyen kişiler bu dilin ağırlıklı olarak kullanıldığı ortamlarda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Çünkü hemen herkesin İngilizce bildiği ya da en azından derdini anlatabilecek kadar bildiği varsayılıyor. Örneğin bazı sosyal medya platformlarındaki sayfalarda, chat sitelerinde ya da interaktif oyunlarda sadece İngilizce konuşulduğunu görebiliyorsunuz. Bu ortamlardaki görüşler ve paylaşımlar anlık olarak yapılıyor. Yani İngilizceyi az bilen kişilerin eline İngilizce sözlük alıp konuşmalara yetişme şansı bulunmuyor.

Tabi translate yani çeviri yapma amacıyla sözlük kullanmaktan çok daha pratik yollar var. Yine internet üzerinde yer alan çeviri sitelerinin sözlük hizmetinden faydalanmanız mümkün. Rağbet gören çeviri siteleri olarak Google çeviri, Yandex çeviri ve IngilizceTurkce.Gen.Tr sitelerini örnek verebiliriz. Bu siteler incelendiğinde verdiği doğru sonuçlar ve Türklere hitap etmesi açısından bakıldığında mevcut siteler arasında en dikkat çekeni şüphesiz www.ingilizceturkce.gen.tr sitesidir. Bu siteyi kullandığınızda istediğiniz dilden yine istediğiniz dile elinizdeki metni saniyeler içinde çevirebiliyorsunuz. Üstelik çeviri yaptığınız metnin türünün hiçbir önemi yok, en basit bir metinden en akademik metne kadar her türlü çeviriyi bu site sayesinde yapmanız mümkün.

Ayrıca, İngilizce sözlük kullanarak yapamayacağınız bazı işlemleri de burada gerçekleştirebilirsiniz. Böylece karşınızda yabancı uyruklu bir kişi olsa da akıcı bir şekilde chat yapma olanağınız oluyor. Tabi kendi cümlelerinizi de sitedeki Türkçe İngilizce çeviri seçeneği ile İngilizceye çevirmeniz gerekecektir. Küçük hatalar söz konusu olsa bile cümle çeviri seçeneği ile karşınızdaki kişi ile sohbet etme imkânını bulmuş olacaksınız. Tabi bu tür translate sitelerin yararı sadece chat yapılırken ya da oyun oynanırken ortaya çıkmıyor. Örneğin, okumanız gereken İngilizce tıbbi bir makaleyi çevirmek için de verilen hizmetten faydalanabilirsiniz.

İngilizce Türkçe çeviri sitelerini kullanarak kısa süre içinde metni Türkçeleştirebilirsiniz. Böylece belki de günler sürecek olan bu translate işlemini saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz. Tabi benzeri bir durum Türkçe İngilizce çeviri alternatifini de kullanmanızı gerektirebilir. Örneğin, yurtdışındaki bir iş bağlantınıza e-mail atmanız ya da teklif mektubu göndermeniz gerektiğinde bu seçenekten faydalanabilirsiniz. Türkçe olarak hazırlayacağınız metni çeviriyi yapacağınız sitede İngilizceye çevirmeniz mümkün. Böylece iyi konuşamadığınız İngilizce dilinde yazmak yerine Türkçe olarak yazma rahatlığına kavuşabilirsiniz. Cümle ya da metin çeviri yapılırken bazı hatalar olabilir. Ama uzun bir metni hâkim olmadığınız bir dilde baştan sona yazmak yerine hataları kontrol etmek, gerekliyse düzeltmeler yapmak çok daha kolay olacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.