Hayat Cins, Ahmet Altanı tahtaya kaldırdı

Cins, Ahmet Altan’ı tahtaya kaldırdı

Aylık Kültür Dergisi Cins, bu ayki sayısında ‘yeniden başlayanları’ selamlıyor. Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır sloganıyla çıkan CİNS’in kapak söyleşisi ise çizgi sanatının yaşayan en önemli sanatçılarından Hasan Aycın’la yapılmış. Aycın, kendi hikâyesini ve dünyanın hallerini anlatıyor. Cins’in bu ayki en dikkat içeriği ise Eren Safi imzasıyla yayınlanan “Ahmet Altan’a Açık Mektup.” Şair Eren Safi, Altan ailesinin tamamını sözlüye kaldırıyor.

Haber Merkezi Cins
'Kalk ve işe yarar bir şey yap' sloganıyla çıkan CİNS'te yer alan Eren Safi'nin Ahmet Altan'a Açık Mektup yazısı, Ahmet Altan ve Altan ailesiyle birlikte benzer siyasi pozisyon alan herkese yöneltilen soruları içeriyor. Ahmet Altan'ın bugüne kadar ustalıkla gizlediği ipliğini pazara çıkaran yazı yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyeceğe benziyor.

Eren Safi, “Ben senin babanı da sevmezdim. Kardeşini de sevmem. Muhtemelen anneni tanısam onu da sevmeyecektim. Sizi sevmiyorum ben” diyerek başladığı yazısında “Sayısız insanın hayatını kararttınız. Sayısız insanı işsiz, onursuz, hayatsız, ailesiz, karısız, kocasız, anasız, babasız bıraktınız. Önden manşet bombalarıyla toz duman ettiğiniz ülkenin her yerine arkanızdan gözü dönmüş polisler savcılar daldı. İnsanları yok ettiniz, öldürdünüz. Elinize kan bulaştı” diyor.

Sadece Ahmet Altan'ı da değil, bütün Altan ailesinin eskiden beri değişen pozisyonlarını tek tek ortaya döken Şair Eren Safi; “Ellerinde adına yaşam tarzı dedikleri pis, mikrop yuvası hayatlarından başka müdafaa ettikleri hiçbir şeyleri kalmadı. Ne merak edilecek, takip etmeye değecek, besleyecek bir şey yazıyorlar artık ne de okumaya, ilgilenmeye, izlemeye değecek bir şey yayımlıyorlar. Sıradan insanlarla barışabilirim. Hiç kimseyle küs filan da değilim zaten. Ancak bu ikiyüzlü Avrupacı soytarı sürüsünün cerahatini, necasetini, küfrünü, düşmanlığını ömrüm boyunca unutmayacağım” diyor.

Cins'te bu ay

Aylık Kültür Dergisi CİNS'te bu ay ayrıca Serdar Tuncer, Fikri Akyüz, İsmail Kılıçarslan, Fırat Erez, Furkan Çalışkan, Hayati İnanç, Yusuf Genç ve Talha Hakan Alp yazılarıyla yer alan isimlerden bazıları.

Aylık Alan Savunması mottosuyla çıkan CİNS'in bu ayki CİNS KAFA'sı ise Tarık Buğra. CİNS'in mayıs sayısı, Türkiye'nin her yerinde tüm gazete bayilerinde…

Cins derginin yeni sayısındaki tüm dosya, röportaj, haber ve analizleri incelemek için cins.com adresini ziyaret edebilirsiniz..


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek
Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Akçakale'de yaptığı konuşmada "Harekat nedeniyle eğitime ara verilen okullardaki öğrencilere telafi eğitimi verilecek" dedi.
Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi
Gündem

Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi

Eskişehir'de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp, evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçileri Lulia Dragusan (34) ve sevgilisi Alexandr Aricov (33) ile firari 4 sanık hakkındaki iddianame tamamlandı. Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede şüpheliler hakkında 'nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme’ suçlarından 47’şer yıl hapis cezası istendi. İddianamede Sarar çiftinin kasalarından çalınan para ve ziynet eşyalarının 10 milyon TL değerinde olduğunu bildirdiği de yer aldı.
KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim
Gündem

KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim

2019-2020 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.