Hayat Çocuklara namazı sevdirme etkinliği

Çocuklara namazı sevdirme etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu ile Kur'an Nesli Platformu tarafından Batman'da "Hayat Namazla Güzeldir" etkinliği düzenlendi. 6-10 yaş grubu çocuklara verilen 15 günlük namaz eğitimi yapılan dualar ve şükür namazının ardından sona erdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Çocuklara namazı sevdirme etkinliği
Batman’da “Hayat Namazla Güzeldir” etkinliği düzenlendi.
Çocuklara namazı sevdirme etkinliği
Batman’da “Hayat Namazla Güzeldir” etkinliği düzenlendi.

Batman'da "Hayat Namazla Güzeldir" etkinliği düzenlendi. Peygamber Sevdalıları Platformu ile Kur'an Nesli Platformu tarafından 6-10 yaş grubu çocuklara 15 gün verilen namaz eğitiminin ardından Şerzan Kurt Parkı'nda düzenlenen etkinlik Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Etkinlikte şükür namazı kılan çocuklar, şiir ve ilahiler okudu.

Bir toplumun kurtuluşu: Namaz

Kur'an Nesli Platformu Genel Başkanı Beşir Şimşek, namazın önemine değinerek, "Çalışmalardaki amacımız, namazı unutmuş, tabiri caizse Allah'ı unutmuş, cami, cemaat, Kur'an yolunu terk etmiş ve bundan dolayı her türlü bela ve musibete duçar olmuş bir toplumun kurtuluşunun tekrar namazla olabileceğini, kardeşliğin, huzur ve barışın camide, çocukların arasında başlayarak büyüyebileceğini ve gelişebileceğine inanarak çocuklarımızı camilerde namazla bir araya getirmektir. Bunu başardığımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.