Hayat Diriliş Ertuğrul dizisi 3 bölüm fragmanını izleyin Yeni yurt kuruluyor mu?

Diriliş Ertuğrul dizisi 3. bölüm fragmanını izleyin! Yeni yurt kuruluyor mu?

TRT 1'de yayınlanan reyting rekorları kıran dizi Diriliş Ertuğrul'un 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizi 3. bölümüyle 24 Aralık Çarşamba günü saat 19.55′te TRT 1 ekranlarında olacak.

Haber Merkezi Diğer

Türk Sinemasının Devleri Diriliş-Ertuğrul Dizisinde Buluştu!

 

 Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Diriliş-Ertuğrul dizisi, Türk sinemasının devlerini buluşturdu! Serdar Gökhan ve Hülya Darcan, dizide Süleyman Şah ve Hayme Ana rolleriyle izleyicinin karşısında. Türk Sinemasının efsane isimleri Serdar Gökhan ve Hülya Darcan, önümüzdeki günlerde TRT1 ekranlarında başlayacak olan Diriliş-Ertuğrul dizisi için bir araya geldiler. Yıllarca sayısız sinema filmi ve dizide rol alan ikili, ilk kez bir projede beraber rol alıyorlar.

 

CENGİZ GÖNÜLTAŞ   2014-12-18T15:49:51.0736952+02:00  

Merhamet, Kaçak, Sakarya Fırat, Adanalı gibi dizilerde yer alan Turgut Tunçalp ve Kurtlar Vadisi Pusu ve Tatar Ramazan’da rol almış Osman Soykut da dizinin kadrosundaki önemli isimlerden. Dizide 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollara karşı olan mücadelelerinin yanı sıra Kayı Obasında yaşananlar ve destansı bir aşkın hikâyesi de işleniyor. Yapımını Tekden Film’in, yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin yazarken yönetmenliğini Metin Günay yapıyor.

Yıllardır obası Kayı’ya yurt arayan Süleyman Şah olarak izleyeceğimiz Serdar Gökhan’a, Hülya Darcan, Kayı’yı bir arada tutan maya olan eşi Hayme Ana rolünde eşlik ediyor. Oğulları arasındaki en büyük denge unsuru olacak olan ikili, dizi için uzun süredir hazırlanıyor. Diriliş Ertuğrul’un oyuncu kadrosu yıllarını bu işe vermiş ünlü sanatçılarla dikkat çekiyor. Dizide, daha önce Asmalı Konak, İki Aile gibi dizilerde rol alan sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı Hakan Vanlı ve Menekşe ile Halil, Hanımın Çiftliği ve İffet gibi başarılı projelerde yer almış olan usta oyuncu Mehmet Çevik de yer alıyor.

REKLAM

 

CENGİZ GÖNÜLTAŞ   2014-12-18T15:50:12.7726709+02:00  

Diriliş Ertuğrul dizisi 1.bölümde neler oldu?

Moğolların baskılarıyla bunalan Kayılar, yurt bulamadıkları için Selçuklulara ait yayladan göç edememişlerdir. Kış ve kıtlık obayı esir almıştır. Süleyman Şah’ın büyük oğlu Gündoğdu, toyda Halep’e gitmeyi önerir. Bu teklif kabul görür.

Herkes Süleyman Şah’ın kararını beklemektedir: Halep’e gidecek elçi kim olacaktır?Alpleri ile ava giden Ertuğrul, Müslüman bir aileyi Haçlıların elinden kurtarıp obaya getirir. Kurtardığı ailenin kızı Halime, Ertuğrul’un kalbine bambaşka bir ateş düşürürken obanın bu yeni misafirleri ateşten bir çember içinde hayat mücadelesi veren Kayıları daha büyük bir tehdidin kucağına atacaktır.

Ertuğrul ve Alpleri Halep yolunda, Halime ve ailesi ise obada saldırı altındadırlar. Ölümle hayat arasındaki ince çizgide kalakalmışlardır. Hangi yardım eli onları bu ateş çemberinden çıkaracaktır? Menziline varan Ertuğrul, Halep sarayından istediğini alma konusunda ümitlidir fakat işi hiç de kolay olmayacaktır. Hem Halep sarayında hem de bu şehrin kendilerine yabancı sokaklarında, Ertuğrul ve Alplerini şaşkınlığa uğratacak pek çok olayla karşılaşacaklardır.

Diriliş Ertuğrul 2.bölümü ile nefes kesti

Diriliş "Ertuğrul" 2. bölümü ile bu akşam TRT 1 ekranında. İlk bölümü ve ikinci bölümü ile herkesi ekrana kilitledi. Diriliş Ertuğrul dizisinin ikinci bölümü ile  anlaşıldığı üzere yine nefes kesti.

Diriliş ''Ertuğrul'' 2. bölüm (tamamı)
OYNAT
Diriliş ''Ertuğrul'' 2. bölüm (tamamı)

TRT'de yayınlanan ve başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Kaan Taşaner’in paylaştığı Diriliş ''Ertuğrul'' dizisinin 2. bölümü... Diriliş'te çok konuşulan zikir sahnesi!
OYNAT
Diriliş'te çok konuşulan zikir sahnesi!

TRT'nin yeni dizisi Diriliş 'Ertuğrul'un dün geceki bölümünde yer alan zikir sahnesi sosyal medyada izlenme rekoru kırıyor.

REKLAM

 

Sosyal medyada da günün en çok konuşulan konusu olan Diriliş “Ertuğrul” dizisi dün gece uzun süre dünya ve Türkiye gündeminde birinci sıradaydı. Sosyal medyada diziyle ilgili yapılan yorumlar, izleyicinin diziye tam puan verdiğini gösterdi. 

Diriliş Ertuğrul 3. bölüm fragmanı
OYNAT
Diriliş Ertuğrul 3. bölüm fragmanı

TRT 1'de yayınlanan reyting rekorları kıran dizi Diriliş Ertuğrul'un 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizi 3. bölümüyle 24 Aralık Çarşamba günü saat 19.55′te TRT 1 ekranlarında olacak.

 


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.