Hayat Engelsiz Filmlerden çocuklar özel seçkisi

Engelsiz Filmler’den çocuklar özel seçkisi

Puruli Kültür Sanat tarafından 2013 yılından beri gerçekleştirilen Engelsiz Filmler Festivali, “Çocuklar İçin” seçkisi ile bu yıl da küçük sinemaseverlerle buluşacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Engelsiz Filmler’den çocuklar özel seçkisi
Arşiv.

Sinemaya eşit koşullarda erişim anlayışıyla 10. kez gerçekleşecek festival, 17-23 Ekim’de fiziksel gösterimlerle Ankara’da ve çevrimiçi olarak tüm Türkiye’de seyircilerle bir araya gelecek.

AMAÇ SİNEMA KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAK

  • Festivalle ilgili ilk duyurulan bölüm “Çocuklar İçin” seçkisi oldu. Küçük izleyiciler için hazırlanan seçkiyle minik sinemaseverlere eğlenceli ve nitelikli bir sinema dünyasının kapıları açılacak. Çocukların yaratıcı dünyasına hitap edecek pek çok renkli hikâye beyaz perdeye yansıyacak. Geleceğin sinemacılarına ilham vermesi için hazırlanan bu seçkiyle çocukların sinema ile tanışması, film izleme alışkanlığını edinmesi ve sinema kültürünün oluşturulması hedefleniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.