HayatFenomenler Giresunu Ortadoğuya anlattı

Fenomenler Giresun'u Ortadoğu'ya anlattı

Çok sayıda takipçisi bulunan Arap sosyal medya fenomenleri, Ordu'nun turistik bölgelerinden çektikleri fotoğraf ve görüntüleri hesaplarında paylaşarak kentin tanıtımına katkı sağladı. Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Uzuner, "Arap misafirlerimiz Karadeniz'in doğal ve kültürel güzelliklerini yansıtan kareleri anlık olarak Ortadoğu ile paylaştı" diyerek fenomenlere destek verdi.

Haber MerkeziAA
Arap fenomenler Giresun'da çektikleri fotoğrafı takipçileri ile paylaşarak bölge turizmine katkı sağlıyor.
Arap fenomenler Giresun'da çektikleri fotoğrafı takipçileri ile paylaşarak bölge turizmine katkı sağlıyor.
Suudi Arabistan'ın Riyad kentinden, Türk Hava Yolları'nın Ordu-Giresun Havalimanı'na ilk yurt dışı uçuşuyla gelen kafilede yer alan sosyal medya fenomenleri, Giresun'un turistik bölgelerini takipçileriyle paylaştı.

Bir süre önce Ordu-Giresun Havalimanı'na 18 Temmuz'da gerçekleştirilen ilk yurt dışı seferiyle gelerek kenti ziyaret eden Arap turistler, Kulakkaya Yaylası, Kuzalan Tabiat Parkı ve Giresun Adası'nı gezdi. Arap sosyal medyasında çok sayıda takipçisi bulunan fenomenler, çektikleri görüntü ve fotoğrafları instagram ve snapchat uygulamalarında paylaştı.

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, THY'nin organizasyonu ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın katkılarıyla Riyad'dan bir kafilenin Karadeniz'e geldiğini söyledi.

Giresun'da yapılan tanıtımlar boyunca kentteki ada, kale, Kuzalan Tabiat Parkı, Kümbet Yaylası gibi doğal turistik yerlerin gezildiğini dile getiren Uzuner, "Meşhur Giresun çamsakızı sütlacını tattılar, cennet misali eşsiz doğayı görerek, Giresun misafirperverliği ve hemşehrilerimizin yakın ilgisine tanık oldular. Arap misafirlerimiz Karadeniz'in doğal ve kültürel güzelliklerini yansıtan kareleri anlık olarak Ortadoğu ile paylaştı." dedi.

Radi Algofeli, Kümbet Yaylası'nda yediği sütlacı Snapchat'te takipçileri ile paylaştı.


Uzuner, 2015 yılından itibaren atak yapan Giresun turizminin 2016 yılında da gerek iç pazar gerekse Ortadoğu pazarında büyüme trendini sürdürdüğünü kaydetti.

THY Ordu-Giresun Satış Müdürü Yunus Akbulut ise Ordu ve Giresun'un bakir doğası, denizi, akarsuları ve ormanları olduğunu belirterek, bunların avantaj olduğunu söyledi.

Akbulut, Arap ve Ortadoğu pazarına buraları tanıtmak amacıyla organizasyonlar yaptıklarını ifade ederek, "Riyad seferinin ilkiyle bir grup geldi. Bu grupta sosyal medya olsun, oradaki gazetelerde olsun, tur şirketleri temsilcileri olsun çok önemli insanlar var." diye konuştu.

Fenomenler turizme katkı sağlıyor


Kafiledeki sosyal medya fenomenlerinin 3 milyonu bulan takipçisi olduğuna işaret eden Akbulut, şunları kaydetti:

"Her birinin 300 bini hatta 1 milyonu geçen takipçileri var. Bölgede çok meşhur olan insanlar. Bunun etkisini de görüyoruz, yani geri bildirim olarak alıyoruz. Paylaştıkları an hemen sorular geliyor neresi olduğuna, nasıl ulaşılabileceğine, izlenimlerine dair. Hemen rezervasyon yaptırmak istiyorlar, otel ulaşımlarını, irtibat bilgilerini istiyorlar. Bu tabii ki daha başlangıç. Bizim bu bölgeyi güzel bir şekilde tanıtmamız, pazarlamamız gerekiyor."

Sosyal medyada 385 bin takipçisi olan Salah Chatah, Arap dünyasına sosyal medyadan her şeyi gösterdiklerini belirterek, "Güzel şeyler gördük. Türkiye'de bir kaç sene yaşadım, Karadeniz'e gittim ama ilk defa böyle çok güzel şeyler gördüm." ifadesini kullandı.

Sosyal medya üzerinden takipçilerini Türkiye'ye ve Giresun'a davet ettiğini anlatan Chatah, "Deniz turizmi çok güzel, ada güzel. Giresun'da hem dağlar yakın, hem deniz yakın. Aynı günde adaya gidebilir, yaylaya da gidebilirsiniz. Türkiye'de böyle çok az yer var. Bütün bunları takipçilerime gösterdim." dedi.

'Köyün üzerine düşmemek için dağa çarptı'
Gündem

'Köyün üzerine düşmemek için dağa çarptı'

Nevşehir’de askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Samsunlu Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy’un cenazesi Samsun'da düzenlenen törenle toprağa verildi. Dağlık alana düşen F-16 tipi savaş uçağında şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy'un ağabeyi Rasim Boy, kendisiyle ilgilenen görevlilere, kardeşinin uçağın köyün üzerine düşmemesi için kendi canını feda ettiğini söyledi.
Skoda'dan Golf'e dişli rakip: Rapid
Teknoloji

Skoda'dan Golf'e dişli rakip: Rapid

Skoda, Volkswagen Grubu tarafından satın alındıktan sonra istediği satış sayısına ulaşamayan Rapid modeli için büyük bir değişiklik hazırlığında. Skoda 2019 Rapid Hatchback modeliyle aynı sınıfta yer alan Volkswagen Golf, Ford Focus ve Opel Astra’ya rakip olacak gibi görünüyor.
Melo kaçırdığı penaltıyla alay konusu oldu
Spor

Melo kaçırdığı penaltıyla alay konusu oldu

Palmeiras forması giyen Felipe Melo, ilginç bir şekilde kullanarak kaçırdığı penaltıyla gündeme geldi.
Korkunç olay: Kapıyı açınca çığlık çığlığa kaldı
Gündem

Korkunç olay: Kapıyı açınca çığlık çığlığa kaldı

Adana'da evinin yakınında serada olan anne eve geldiğinde oğlunun boynunun bazanın içine sıkışmış halde görünce çığlık çığlığa kaldı. Komşuları ile çocuğunu bazanın altından çıkartıp hastaneye kaldırdı ancak kurtaramadı.
Mina Başaran'ın düğünü için Çırağan Sarayı kaporayı iade etti
Hayat

Mina Başaran'ın düğünü için Çırağan Sarayı kaporayı iade etti

Başaran Holding'e ait Bombardier Challanger 604 tipi özel iş jeti 11 Mart'ta İran'da düştü. Uçakta Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ve 7 arkadaşı ile 3 kişilik mürettebat hayatını kaybetti. Mina Başaran'ın düğünü için Çırağan Sarayı kaporayı, düğünde sahne alacak olan Kenan Doğulu ise parayı iade etti.