Hayat Fikri derinliğinve özgür haberciliğin gazetesi

Fikri derinliğin ve özgür  haberciliğin gazetesi

Yeni Şafak bizim camianın en güzel hikayelerinden biridir. Umarım bir gün belgeseli de yapılır. O ilk günlerin özlemiyle, gazetemizin 25. Yılı kutlu olsun, daha nice uzun yıllar yaşasın. Umarım her zaman fikri derinliğin ve özgür haberciliğin yuvası Yeni Şafak olur.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Fikri derinliğin
ve özgür 
haberciliğin gazetesi
Kemal Öztürk

1995 yılında, henüz genç bir gazeteci adayıyken adımımı attım Yeni Şafak gazetesine. O zaman ‘Türkiye’nin Birikimi’ sloganını kullanıyordu.

Bizim gibi gençler için Yeni Şafak fikri derinliğin ve özgür haberciliğin gazetesiydi. Sadece okumuyorduk gazeteyi, hayranlıkla takip ediyorduk.

Bugün birçok insana yabacı gelebilir ama gazete aynı zamanda entelektüel ihtiyacı karışlayacak kadar, fikirlerin üretildiği bir yerdi aynı zamanda. Düşünce sayfası, yazı dizileri, röportajlar, kültür sanat sayfaları Yeni Şafak’ın sadece haber veren bir gazete değil, aynı zamanda düşünce, fikir ve entelektüel değer üreten bir platform olmasına neden oluyordu.

1995’den itibaren gazeteme karşı güçlü bir aidiyet duygusu hissettim. Oradan ayrıldıktan sonra bile her zaman ilk göz ağrım olan Yeni Şafak derin bir his olarak yaşamaya devam etti içimde.

Bu nedenledir ki Yeni Şafak’tan başka bir yerde yazmak hiç aklıma gelmedi.

Yeni Şafak bizim camianın en güzel hikayelerinden biridir. Umarım bir gün belgeseli de yapılır.

O ilk günlerin özlemiyle, gazetemizin 25. Yılı kutlu olsun, daha nice uzun yıllar yaşasın. Umarım her zaman fikri derinliğin ve özgür haberciliğin yuvası Yeni Şafak olur.

Kemal Öztürk


Bünyesinden şehit verdi

25 yıldır milletimizin inancına ve değerlerine saygılı yayıncılık yapan Yeni Şafak gazetesi, yalnızca basın tarihimiz için değil demokrasi tarihimiz için de müstesna bir yere sahiptir. Krizler, darbeler gibi kritik dönemlerde sınavını iyi verememiş hatta demokrasi tarihimize utanç vesikası olarak kaydedilmiş manşetlere ve haberlere imza atan basın kuruluşlarına karşı Yeni Şafak ailesi, daima haktan ve haklıdan yana durarak, okurlarından aldığı güçle 25 yıldır dimdik ayakta kalmayı başarmıştır. Yeni Şafak, 28 Şubat sürecinde hiçbir baskıya boyun eğmeden okuyucusu ile buluşmuş,15 Temmuz hain darbe girişiminin ilk anlarından itibaren milli iradeden yana tavır koymuş, hatta bünyesinden şehit vermiştir. Kurulduğu günden bu yana, yöneticisinden muhabirine, köşe yazarından fotoğrafçısına, Yeni Şafak’ı Yeni Şafak yapmak için emek veren herkesi tebrik ediyor, gazetenin okur ailesini genişleterek nice başarılara imza atmasını diliyorum.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı

VEDAT DEMİRÖZ

Önemli bir mihenk taşı

“Türkiye’nin Birikimi” sloganıyla 1994 yılında yayın hayatına başlayan ve 25 yılı geride bırakan Yeni Şafak Gazetesi, kuruluşundan bugüne yazılı basında ses getiren haberlere imza atarak, ülkemiz basın tarihinde önemli bir mihenk taşı olmuştur. Çeyrek asrı geride bırakan ve Türkiye’nin köklü yayın kuruluşları arasında yer alan Yeni Şafak Gazetesi çalışanlarına, halkın haber alma özgürlüğüne yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyor ve hepsini ilkeli yayıncılık anlayışları nedeniyle kutluyorum.

TÜRSAB Başkanı

Firuz Bağlıkaya

Arka planları deşifre etti
HAYAT
Arka planları deşifre etti

Yurtdışı yayınlarımızla 
ses getiriyoruz
HAYAT
Yurtdışı yayınlarımızla ses getiriyoruz

Kültür ve turizm Bakanı
Mehmet Nuri Ersoy: Haberin peşinde başarılı 25 yıl
HAYAT
Kültür ve turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Haberin peşinde başarılı 25 yıl

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.